امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بتون هاي تاشو ؛ بسته مسطح بلوكهاي ساختماني آينده
#1
بتون هاي تاشو ؛ بسته مسطح بلوكهاي ساختماني آينده
اين سيستم جديد ممكن است بزرگترين ابداع بشر بعد از مدتهاي مديد پس از اختراع جهاني شده ي آجر خاك رسي قرمز ، در صنعت ساخت و ساز باشد. يك واحد يكسان ، متشكل از چهار قطعه ، به شكل يك عنصر ساختاري محكم و سخت ، در كنار هم به صورت يك مجموعه چيده مي شوند و اين چيزي كمتر از يك ****** در متريال نيست.

اين ابتكار جديد كه توسط درور بنشتريت طراحي شده است ؛ پس از سالها در كنار هم قرار دادن روابط هندسي و روشهاي ساخت در ساختمان بدست آمده است. اين سيستم فوق العاده ساده ، به عنوان يك بلوك گرانش محور ، كاربردهاي فراواني بيش از آنكه بتوانيد متصور شويد ، خواهد داشت. مي توان از آن براي ساخت پناهگاههاي اضطراري كوتاه مدت استفاده كرد و يا در ساخت پل براي مسافتهاي طولاني بكار برد.

اين نوآوري ، همچون ابداع گنبد ژئودزيك باكمينستر فولر براي قرن 21 است. يكنواخت در شكل و اندازه ، هر عضو از يك جفت به بيرون گسترش مي يابد تا ثبات بيشتري را همچون يك بلوك ساختماني تامين كند و فضاي كمتري را اشغال كند. اين بلوكهي بتوني از هر دو طرف متقارن هستند اما در هنگام اتصالشان محكمتر از آن هستند كه سرنگون شوند. براي رسيدن به ارتفاع ، حداكثر 86 بلوك مي توانند بر روي هم قرار بگيرند و سازه اي قابل ملاحظه در مقياس و جرم كمتر در مقابل بيشتر هم ارزانش در ساختمان سازي را بسازد.

اين سيستم گرانش محور تنها به شكل بتوني خود وابسته نيست و مي تواند با متريالهايي چون چوب ، كتاب و حتي مقوا اجرا شود و اگر ظرفيت فشاري متريال در نظر گرفته شود ، فرو نخواهد ريخت.

[تصویر:  mt20f51jg9ihkg0m99l.jpg]

[تصویر:  v1s5u0ofizf56d5k5adw.jpg]
منبع:تلگرام
فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان