امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشنایی با انواع سیستم های قالب بندی بتن
#1
اشنایی با انواع سیستم های قالب بندی بتن
سیستم های قالب بندی بتن برای کاربردها و مکان های مختلف و بنابر نیاز مشتری تغییر می کند . برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)  در انواع قالب بندی ستون ، قالب بندی دیوار ، قالب بندی سقف ، [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) راه سازی ، سیستم هیا قالب بندی تونلی و انواع سازه های خاص قالب بندی است که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت :
قالب بندی ستون :
قالب بندی ستون در چند مدل مختلف انجام می شود :
قالب بندی مدولار : از روش های قدیمی قالب بندی و بسیار مرسوم در ایران می باشد که از ترکیب پنل های مدولار ، کنج های فلزی و ملزومات قالب بندی ایجاد می شود .
قالب ستون پلای وود : این قالب بتن ترکیب پلای وود و بدنه فلزی می باشد . ایجاد سطح بتن اکسپوز از ویژگی های اصلی این سیستم می باشد .
قالب ستون لارج پنل : این نوع قالب بندی مشابه قالب بندی مدولار است با این تفاوت که قالب ها در اندازه های یک تکه طزاحی و تولید می شوند و با کلمپس چدنی به یکگیر متصل می شوند .
قالب ستون ال : یکی از سیستم های قدیمی قالب بندی است که به صورت دو تکه و در ارتفاع 3 متری تولید می شود و قالب ها توسط پین و گوه و کلمپس به یکدیگر متصل می شوند .
برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)  ستون گرد : این روش قالب بندی برای مقاطع گرد مورد استفاده قرار می گیرد و در قطرهای مختلف قابل تولید می باشد .
 
 
 
قالب بندی دیوار :
قالب بندی دیوار مدولار : از روش های مرسوم قالب بندی در ایران می باشد که از ترکیب پنل های قالب مدولار و نبشی صفر ایجاد می شود . این قالب ها توسط اتصالاتی نظیر پین و گوه ، گیره ، بلت ، مهره خروسکی و واشر به یکدیگر متصل می شوند.
قالب فلزی دیوار لارج پنل : در  این سیستم از ورق های یک تکه برای دیوار استفاده می شود و نیازی به مونتاژ و دمونتاژ مشابه قالب مدولار نیست .
قالب بندی دیوار پلای وود دو طرفه: این روش قالب بندی یکی از جدیدترین سیستم های قالب بندی است که از رویه پلی وود و پشت بندهای فلزی تشکیل شده است . بر روی پلی وودها بسته به ضخامت بتن تیرهای عمودی h20  قرار می گیرند .
قالب بندی دیوار پلای وود یک طرفه : این سیستم مشابه سیستم قالب بندی پلی وود دو طرفه است با این تفاوت که به جای استفاده از بلت و مهره ، از خرپا به عنوان پشت بند دیوار استفاده می شود .
قالب بندی پلای وود هوپاد : این سیستم قالب بندی از رویه پلی وود و بدنه فلزی و پشت بند های فلزی تشکیل شده است و توسط دنده شانه ای و گیره چدنی به یکدگیر متصل می شود .
 
 
قالب بندی سقف :
قالب سقف میز پرنده : یکی از جدیدترین سیستم های قالب بندی است که رویه پلی وود ، تیرh20  و شورینگ ( اسکافلد ) فلزی تشکیل شده است .
این سیتسم برای بتن ریزی سقف های وسیع بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .
قالب بندی سقف فلکس : این سیستم مشابه سیستم میز پرنده است با این تفاوت که عملیات مونتاژ و دمونتاژ به صورت کامل در محل پروژه انجام می پذیرید و امکان تغییرات در انواع اشکال هندسی در پروژه را فراهم می نماید .
 
 
قالب های راهسازی :
[URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) :
این قالب برای ساخت قطعات پیش ساخته مانع بتنی آزادراه ها مورد استفاده قرار می گیرد و می بایست توسط مفصل های نیوجرسیکه دارای استاندارد MN5  هستند به یکدیگر متصل شوند . این قالب ها جایگزین مناسبی برای گاردیل ها هستند .
 
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) : سیستم هیدرولیکی قالب تونل لاینینگ برای ساخت انواع تونل راه ، اب و فاصلاب ، راه آهن و ... مورد استفاده قرار می گیرد .
 
قالب سرستون : قالب مورد استفاده در زیر ستون های پل ها و تقاطع های غیر هم سطح می باشد که در اشکال مختلف گلدانی ، نیلوفری و ... تولید می شود .
 
سایر سیستم های قالب بندی :
قالب تونلی فرم : قالب بندی یکپارچه دیوار و سقف که در پروژه های انبوه سازی مشابه مسکن مهر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . این سیستم فاقد ستون می باشد و به صورت یک پارچه در هر مرحله سقف بتن ریزی می شود .
 
قالب های خاص :
امکان تولید انواع سیستم های قالب بندی مطابق نیاز مشتری فراهم می باشد .
 
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاثیر برچیدن زود هنگام قالب زیر تیر fardinf 12 3,998 1396/4/3 ، 02:45 عصر
آخرین ارسال: yasermeithamy
  اجرای دو سیستم سقف در یک سقف واحد مجاز است ؟ mehrazsarafraz14 2 1,523 1396/4/3 ، 02:17 عصر
آخرین ارسال: yasermeithamy
  سیستم ساخت سازه بتنی به روش قالب تونلی saeed0089 0 2,979 1392/5/7 ، 06:58 عصر
آخرین ارسال: saeed0089
  زمان باز کردن قالب فنداسیزن داش مسعود 5 15,406 1392/4/20 ، 01:21 صبح
آخرین ارسال: mohammad_92
  قالب بندی ساختمان بتن آرمه uveper 3 3,486 1392/3/21 ، 09:29 عصر
آخرین ارسال: حمید فلاح منش

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان