امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
ترفندهای کلیدی در بتن ریزی
#1
دستیابی به یک سطح صاف زیبا هنگام ریختن بتن خود می تواند سخت تر از آن چیزی باشد که به نظر می رسد. این نکات و ترفندها نه تنها ظاهری زیبا و حتی ملموس به شما می بخشد، بلکه موجب دوام سطح هم خواهد شد.
مطمئن شوید که ابزار مناسب دارید

مجموعه مناسبی از ابزارها از همان ابتدا شما را برای موفقیت آماده می کند. با این حال، باید توجه داشته باشید که بسیاری از این ابزارها در دسترس شما قرار ندارند. احتمالاً باید در مورد تامین آنها بررسی کاملی کنید. قبل از شروع پروژه باید این ابزارها را در اختیار داشته باشید ، قبل از اینکه متوجه شوید که وسط کارهستید و به سطحی ناهموار دارید. بکارگیری چسب بتن مناسب و با کیفیت در ترمیم بتن آسیب دیده امری مهم و حیاتی محسوب می شود.

[تصویر: image.png]

وسایل مورد نیاز شما:
 • شناور چوبی یا منیزیمی
 • پرر
 • ابزار شیار زنی
 • ماله آهنی
بسیاری از این ابزارها را می توان در یک فروشگاه ابزارفروشی خریداری کرد یا می توانید برخی از ابزارهای بزرگتر و گرانتر را اجاره کنید.

[تصویر: 5-Commercial-Concrete-Repair-Tips-for-Lo...rfaces.jpg]

بتن مناسب را انتخاب کنید

هنگام انتخاب بتن، فراموش نکنید که شرایط و نیازهای خاص خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، برخی از بتن ها برای دماهای شدید مناسب تر هستند و برخی وزن بیشتری نسبت به بقیه دارند.

همچنین مهم است که بتن را به طور دقیق و مطابق دستورالعمل مخلوط کنید. این به شما نتایج بهتری نسبت به اندازه گیری با چشم یا تخمین می دهد.

[تصویر: concrete-pouring.jpeg]

استفاده از شناور

این ابزار اصلی برای صاف کردن و فشرده شدن سطح است. این ابزار در مواد مختلف (و با قیمت های مختلف) برای کاربردهای مختلف موجود هستند:
 • شناورهای منیزیمی سبک وزن هستند و به باز شدن منافذ بتن برای تبخیر کمک می کنند.
 • شناورهای آلومینیومی طراحی مشابهی با منیزیم دارند، اما اگر به آن عادت ندارید، کمی سنگین‌تر و سخت‌تر هستند.
 • شناور چوبی سطحی ناهموار ایجاد می کند که برای بتن بسیار سخت مناسب است. آنها ارزان هستند اما مصرف آنها آسان است
 • شناورهای رزینی لمینت دارای سطحی مشابه با شناورهای چوبی هستند و طولانی تر اما گران تر هستند.

بدانید چه زمانی و برای چه مدت ماله بزنید

یکی از رایج ترین اشتباهات مبتدیان این است که ماله کشی بتن را بلد نیستند و نمی دانند که چه زمانی و برای چه مدت این کار را انجام دهد. این مسئله می تواند منجر به آسیب به یکپارچگی بتن شود، زیرا ممکن است سطح ضعیف باشد، ممکن است ترک های کوچک ایجاد شود و سطح ممکن است سفید و گرد و غبار پیدا کند. سطح را با ماله چوبی یا ماله منیزیمی صاف کنید. فقط باید چند دقیقه طول بکشد. اگر می خواهید سطح صافی داشته باشید، می توانید این عمل را دو یا سه بار تکرار کنید تا بتن هر بار کمی بخوابد. حتماً زمان این مرحله را در نظر بگیرید، تا بتن در روزهای گرمتر مشکل ساز نشود.

[تصویر: image3-4-1.png]

 در پایان از جارو کمک بگیرید 

اگر سطحی با چسبندگی بیشتر می‌خواهید (برخلاف سطح صاف‌تر، که اگر مرطوب باشد خطرناک است)، جاروزدن را در نظر بگیرید. می توانید این کار را با کشیدن جارو روی بتن نیمه سخت شده انجام دهید - جارو را بکشید و هرگز فشار ندهید. شما می توانید فشار را تنظیم کنید تا به مقدار مطلوب بافت برسید.

در حالی که می توانید جاروهای ویژه بتن بخرید، یک جارو معمولی شاید کفایت کند. با استفاده از یک سطل آب جارو را در آب فرو کنید و اضافی آن را پاک کنید، اما مراقب باشید آب سیمان را تکان ندهید.

تعمیر بتن

فرآیند تعمیر بتن تضمین می کند که بتن تازه ریخته شده شما ترک نخورد و همچنین زمان زیادی دوام خواهد آورد. ساده ترین راه برای تعمیر بتن این است که به آرامی آن را با شلنگ اسپری کنید، روی آن را با پلاستیک یا پارچه مرطوب بپوشانید (مطمئن شوید که مواد خشک نشود) و کناره ها را با وزنه بارگذاری کنید. باز هم، مهم است که آب و هوا را در این کاردر نظر داشته باشید، زیرا آب و هوای گرم، خشک و بادی به این معنی است که آب باید بیشتر مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

آب بندی بتن

پس از سخت شدن بتن (فرآیندی که حداقل یک ماه طول می کشد)، پوشاندن بتن مقاومت آن در برابر آب و تمیز کردن آسان تر آن را تضمین می کند.
برای اطمینان از تمیز و خشک بودن بتن قبل از شروع، از درزگیر بتن استفاده کنید. برای جلوگیری از مشکل ااز یک قوطی درزگیر استفاده کنید و حتماً دستورالعمل های درزگیری را رعایت کنید. قبل از شروع یا قرار دادن هر چیزی روی بتن، مطمئن شوید که درزگیر کاملا خشک شده است.

بتن می تواند یک کار دلهره آور و دشوار باشد، بنابراین اگر احساس می کنید به کمک نیاز دارید، بناهای با تجربه یک گزینه مناسب و قابل اعتماد است. خوب بودن در بتن می تواند تمرین زیادی را بطلبد، و تجربه بالایی نیاز دارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdipanahi


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان