امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
مراحل رنگ آمیزی نمای ساختمان از صفر تا صد
#1
درست است که از قدیم الایام گفته اند که هیچ چیز را نباید از روی ظاهر آن قضاوت کرد، اما این در مورد ظاهر ساختمان صدق نمی کند. بهتر است بگوییم ظاهر ساختمان اولین چیزی است که مورد توجه قرار می گیرد. اگر نمای ساختمان زیبا و شیک باشد چهره شهر را زیبا می کند و همچنین خرید و فروش را تسهیل می کند زیرا اولین چیزی که هنگام ورود به ساختمان به چشم می خورد نمای ساختمان است. یکی از روش های زیباسازی نمای ساختمان رنگ آمیزی نمای ساختمان می  باشد. به گزارش سایت خبرگزاری ایسنا به مقاله نحوه استفاده از رنگ نمای ساختمان و بررسی کامل میپردازیم.

چرا نمای ساختمان را باید رنگ کرد؟
همانطور که می دانید نما تنها نمای بیرونی ساختمان است و در معرض هر نوع کثیفی، باران و آفتاب است. بنابراین بعد از گذشت سال ها به دلیل این همه کثیفی، نمای خانه ممکن است آسیب دیده یا کثیف و کثیف شود و ظاهر زیبای خود را از دست بدهد. در نتیجه گزینه رنگ آمیزی نمای خانه بهترین ایده برای تزیین نمای خانه است. هر چه نمای خانه شما زیباتر باشد، چهره شهر زیباتر می شود و علاوه بر آن در روحیه ساکنان ساختمان تاثیر مثبتی خواهد داشت.

انواع رنگ برای رنگ آمیزی نمای ساختمان
برای رنگ آمیزی نمای ساختمان انواع رنگ ها با سطوح مقاومت متفاوت وجود دارد که هر کدام پایه حلال متفاوتی دارند. رنگ اکریلیک، رزین اکریلیک، کینیتکس، رنگ روغن، اپوکسی و نانو رنگ از جمله رنگ های مناسب برای رنگ آمیزی نمای ساختمان هستند که حلال آن آب یا مواد نفتی است که برای انحلال آن استفاده می شود. در بین انواع رنگ ها، رنگ اکریلیک پرطرفدارترین رنگ نمای ساختمان است، زیرا رنگ های باکیفیت بالایی دارد و علاوه بر آن مقاومت، درخشندگی و دوام بالایی دارد که در هر قسمت از نما قابل اجراست. و به همین امر نیز میتوان گفت خرید و فروش رنگ نمای ساختمان برای جذابیت ساختمان موثر است و باید در فروش های بزرگ ماننده شورلول ایران، دیجی کالا و سایر فروشگاه دیگر این خرید را در نظر داشت.

کیفیت رنگ ساختمان
اگر تصمیم دارید جلوی خانه خود را رنگ آمیزی کنید باید به یک نکته بسیار مهم توجه کنید، یعنی رنگی که برای نما استفاده می کنید بسیار خوب خواهد بود، زیرا کیفیت و ماندگاری بدنه رنگ بالاست. این، شما می توانید یک قیمت یک بار دریافت کنید، اما می توانید سال ها از زیبایی خانه خود لذت ببرید.

معرفی انواع رنگ نمای ساختمان
+ رنگ وینیل
+ رنگ های اکریلیک
+ بشکه سیلیکونی
+ رنگ پلی سیلیکونی (رنگ پلی سیلیکونی)

رنگ نما وینیل
رنگ نمای وینیل یک رنگ بر پایه آب است که حاوی پلاستیک وینیل است و معمولا برای پوشش کف، دیوار و نمای ساختمان ها استفاده می شود. بیشتر رنگ های وینیل مات هستند و در صورت خشک شدن پوسته نمی شوند.

ترکیب های مختلفی از رنگ های وینیل وجود دارد که هر کدام برای کار خاصی طراحی شده اند. یکی از مزایا و مزایای ویژه رنگ وینیل علاوه بر سهولت استفاده و خشک شدن سریع، سهولت در نظافت است. همانطور که می دانید نمای خانه همیشه در معرض بدی های مختلفی قرار دارد و روی آن چیزها باید از رنگ هایی استفاده کنیم که به راحتی تمیز شوند، بنابراین در این مورد رنگ نمای وینیل یکی از بهترین چیزها است. گزینه هایی وجود خواهد داشت.

[تصویر: %D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%86%D9%85%D8%A7-4.jpg]

رنگ نما از نوع آکریلیک
رنگ های اکریلیک که اغلب لاتکس نامیده می شوند دارای مقدار زیادی رزین اکریلیک آلی در محلول خود هستند که در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد زیرا کیفیت این محصول به بسیاری از پیمانکاران در سراسر جهان نشان داده شده است.

رنگ نما اکریلیک به گونه ای به سطح می چسبد که فرآیند نفوذ آب را کاملاً مختل می کند. به دلیل این ویژگی منحصر به فرد، آنها می توانند یکپارچگی و ثبات خود را برای مدت طولانی حفظ کنند.


مزایای استفاده از رنگ نمای آکریلیک 
 • حفظ حداکثر پایداری و مقاومت در برابر انواع تنش های خارجی از قبیل سایش
 • حفظ درخشندگی سطوح رنگ شده برای مدت طولانی
 • تنوع بسیار زیاد از رنگ های مختلف مخصوصاً رنگ های سایه ای
 • کاربری آسان و دارای خاصیت الاستیسیته بالا
رنگ نماهای سیلیکون
از آنجایی که بین رنگ های سیلیکونی از نظر ویژگی های ساختاری تفاوت زیادی وجود دارد، به آن ها ارگانوسیلیسیون می گویند که به انواع سیلان و سیلوکسان طبقه بندی می شود.
به دلیل فرمولاسیون بسیار خاص خود، اغلب در میان محلول های مختلف آبگریز و آب گریز در نظر گرفته می شوند، به همین دلیل رطوبت ناشی از باران به سطح دیوار وارد نمی شود و به راحتی می لغزد.
خاصیت دفع آب به شما این امکان را می دهد که استحکام و دوام رنگ ساختمانی خود را به طور چشمگیری افزایش دهید. بدیهی است که به دلیل قابلیت دفع رطوبت، آلودگی کمتری در سطح آن ایجاد می شود. نفوذناپذیری رنگ نما سیلیکونی باعث می شود رطوبت سطح رنگ به سرعت تبخیر شود، بنابراین حتی در مناطقی که باران شدید وجود دارد، بسیاری از نواحی این نوع رنگ خشک می مانند.

[تصویر: post1.5.jpg]

از طرف دیگر، به دلیل خوبی که اغلب آنها را از سایر راه حل های رنگی متمایز می کند، ایجاد پیوند عالی در سطح ساختمان است. با توجه به همپوشانی، در صورت نیاز به بازسازی کناره ساختمان، فرآیند برداشتن آن برای اتمام آن دشوار و زمان بر خواهد بود.
رنگ های نما بر پایه سیلیکون دارای بهترین خواص فیزیکی و شیمیایی بوده و به دلیل وجود برخی مواد در محلول های رزین های سیلیکونی و سایر ترکیبات معدنی، حداکثر کارایی را به عنوان رنگ نما از خود نشان می دهند. رنگ های نمای سیلیکونی ضد آب و ضد رطوبت هستند. پس از رسیدن به سطح استاندارد سختی در سطح، شاهد مقاومت در برابر عوامل مختلف و شدید محیطی خواهید بود.

رنگ صورت سیلیکونی معمولاً با یک مایع آبی متناسب با حجم رنگ و محتوای جامد آن رقیق می شود. از طرفی این رنگ ها بر اساس ترکیبات سیلیکونی مرغوب و با مجموعه ای از رنگدانه های کاملاً پایدار که در ترکیب نهایی مخلوط شده اند تولید می شوند. علاوه بر این، بایندرهای سیلیکونی موجود در رنگ، طول عمر بسیار زیادی به سطح بسترهای در معرض هوای آزاد می بخشد. بنابراین کیفیت سطح سطوح پایه نما را طبق نتایج آزمایش تا 20 سال تضمین می کنند.

رنگ پلی سیلیکون
یکی از حرفه ای ترین اصطلاحات مورد استفاده برای رنگ سیلیکونی (سیلیکاتی) رنگ پلی سیلیکات یا رنگ خاکستر سیلیکات است که یکی از این نوع رنگ ها می باشد. محلول حاوی رزین سیلیکونی است که استفاده از آن را بر روی سطوح ساختمانی آسان می کند از نظر نفوذ پذیری رنگ، عملکرد بسیار خوبی دارند و می توانند تمام سطوح یک نقاشی را پوشش دهند.

مراحل قبل از رنگ آمیزی نما 
شستشوی نمای ساختمان یکی از اقدامات مهم و اساسی قبل از رنگ آمیزی نمای ساختمان می باشد. با شستشوی نمای ساختمان گرد و غبار و دوده چند ساله از نمای ساختمان زدوده می شود و همچنین فلس ها و نزولات جوی روی آن به سرعت شسته می شود.

در صورتی که شستشوی نما به درستی انجام نشود ممکن است رنگ آمیزی نمای ساختمان با کیفیت مطلوب انجام نشود و یا رنگ آن کدر شود و در موارد بد رنگ پوست کنده و ریزش کند. از نمای ساختمان در طول زمان.

[تصویر: jjj-2.jpeg]

مراحل رنگ آمیزی نمای ساختمان

مرحله اول: زیرسازی نمای ساختمان

بعد از گذشت چندین سال قطعا نمای خانه کثیف می شود و علاوه بر آن ممکن است ظاهر آن آسیب ببیند. در نتیجه ارائه دهندگان خدمات نقاشی خانه مستر قبل از اقدام به رنگ آمیزی نما، نما را شستشو داده و تمام سطح نما را شستشو و تمیز می کنند و در صورت وجود آسیب، ترک یا ترک در نما این کار را به طور کامل انجام می دهند. فقط با یک رنگ تراز کنید تا کاملا پر شود.

مرحله دوم: انتخاب رنگ
 بهترین نوع رنگی که اکثر افراد برای نمای ساختمان انتخاب می کنند رنگ اکریلیک است زیرا نسبت به رنگ های دیگر انعطاف پذیرتر و ماندگارتر است و اجرای آن بسیار راحت تر است و پوشش بسیار بالایی دارد و بر روی هر سطحی قابل استفاده است. البته می توانید از بین بهترین رنگ های نما، رنگ فعلی و جدید را نیز برای ساختمان خود انتخاب کنید.

مرحله سوم: رنگ آمیزی نمای ساختمان
بعد از شستشو و گچ کاری و صاف کردن و انتخاب رنگ نما مرحله آخر یعنی رنگ آمیزی نمای ساختمان انجام می شود که می توانید تا پایان کار در کنار تیم استاد باشید تا از این کار راضی باشید.


جمع بندی
در مجموع آموختیم که رنگ کردن نمای ساختمان چه تاثیر بزرگی دارد و به همین امر سبب فروش واحد های ساختمانی و جذابیت بالا نمای ساختمان میشود. پیشنهاد ما سایت شورلول ایرانیان است که مرکز برترین تولیدکننده محصولات نوین ساختمانی میباشد.
پاسخ
#2
نما کامپوزیت روشی نوین برای اجرای نماهای ساختمانی هستند و از ورق‌های آلومینیوم کامپوزیت ساخته می‌شوند و بر روی ساختمان نصب می‌شوند.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink سیستم لوله ای یا تیوپ در ساختمان m.salehi 1 2,011 1394/8/9 ، 11:20 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  وزن ساختمان راچگونه بدست اورم؟ 64mohandes 10 8,058 1394/2/8 ، 05:54 عصر
آخرین ارسال: samisoft
  تشریح کامل مراحل پی سازی کیوان بابایی 0 1,861 1392/7/27 ، 02:36 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  نکات مهم نظارتی ویژه مهندسان ناظر ساختمان کیوان بابایی 0 2,295 1392/7/27 ، 02:31 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  تاثیر سبکی وسختی ساختمان در کاهش نیروی زلزله miladezati 1 2,949 1392/5/19 ، 10:58 عصر
آخرین ارسال: شیوا
  دانلود جزوه طراحی ساختمان ها دربرابر زلزله دکتر قبادی فرشاد امن خانی 0 2,404 1392/3/10 ، 11:01 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان