امتیاز موضوع:
 • 192 رأی - میانگین امتیازات: 3.03
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
نحوه قراردادن بیس پلیت برروی فونداسیون رو هم لطف کنید با تصویر مناسب بگویید
#1
Heart 
یکی از دوستان سوالی پرسیدن که اینجا مطرح می کنم و تا اونجایی که بلد باشم توضیح میدم شما هم اگه چیزی می دونید بگید تا همه استفاده کنند.

سوال:نحوه قراردادن بیس پلیت برروی فونداسیون رو لطف کنید با تصویر مناسب بگویید

همون جوری که میدونید گذاشتن صفحه پلیت بعد از بتن ریزی پی صورت می گیره و ما باید صفحه ستون رو جوری روی پی بگذاریم که کاملا به پی چسبیده باشه و هیچ فاصله ای بین صفحه ستون و پی وجود نداشته باشده به همین دلیل ما نمی تونیم صفحه ستون رو مستقیما روی پی بزاریم چون سطح پی کاملا صاف نیست و دارای برآمدگی و فرو رفتگی هایی هست ،برای رفع این مشکل ما از مایه ای به نام گروت استفاده می کنیم.
گروت یه ماده ی ای هست که مقاومت بسیار بالایی داده و از طرفی هم با گرما و سرما اندازش کم و زیاد نمی شه و ماده ی مناسبی برای استفاده کردن زیر صفحه ستون هست به این شکل که ایم ماده رو بر روی پی میریزیم و سطح پی رو کاملا صاف می کنیم (حداکثر 2.5 سانت می تونیم گروت بریزیم) و بعد از صاف کردن پی می تونیم صفحه ستون مون رو در محل قرار بدیدم. و این ماده توانایی تحمل میزان بار وارده رو داره و در موقع زلزله هیچ آسیبی نمی بینه

نکته ای که باید بگم اگه این ماده رو بین صفحه ستون و پی نریزیم ،باعث ایجاد تنش بین صفحه ستون و پی میشه و می تونه بسیار خطر ناک باشه کاری که در ایران بسیار دیده شده.

اینم چند تا عکس که از اینترنت پیدا کردم

[تصویر: 43772512.JPG]

[تصویر: y-grout.jpg]

[تصویر: grouting.JPG]


و یه سری اطلاعات در مورد گروت که بدردتون می خوره


گروت منبسط شونده سیمانی:

از اين گروت در مواردي استفاده مي شود که خاصيت غير انقباظي گروت در پر کردن فضاي ميان صفحه پاي‏ستون و فونداسيون اهميت زيادي داشته باشد؛ گروت‏ريزي در زير بيس‏پليت پايه‏ها و ستون‏ها مثالهاي خوبي از اين کاربرد هستند. از اين گروت جهت کاشت انواع مهارها نيز مي‏توان استفاده نمود؛ از جمله اين موارد مي‏توان به کاشت انکل بولت و پايه‏هاي فنس اشاره نمود.خواص و اثرات :
1. استحکام بالا در تمام سنين
BS 1881 PART 116:
· مقاومت 1 روزه 25 Mpa
· مقاومت 28 روزه 64 Mpa
2. تراوايي کم و دوام بالا
3. زمان انبساط :
· شروع : 15 دقيقه
· پايان : 2 ساعت
4. مقدار انبساط : تا 2% در 24 ساعت


روش مصرف:
آماده سازي سطوح: سطوحي که قصد گروت ريزي در آنرا داريد را بايد از هر گونه آلودگي روغني ،گرد و خاک و ... پاک کرد.استفاده از پمپ باد جهت دور کردن گرد و خاک توصيه مي شود.
- به مدت 2 تا 3 ساعت قبل از گروت ريزي بايد سطوح را کاملا غرقاب کرد و در زمان گروت ريزي بايد آب اضافي را از روي سطح خشک کرد.
- صفحات ستوني که قرار است زير آنها گروت وارد شود بايد از آلودگي کاملا پاک شده و روي آنها سوراخهايي براي خروج هوا تعبيه شود.
- فضايي که قصد گروت ريزي داريم بايد به نحوي قالب بندي شود که هيچگونه نشت رطوبت از آن اتفاق نيفتد.
- مقدار مناسب آب را به شرح ذيل ، براي هر کيسه 25 کيلويي پيمانه:

* جهت گروت خميري حدود 5/3 ليتر
* جهت گروت روان حدود 5/4 – 4 ليتر
- آب را داخل ظرف مناسب ريخته و کل پودر را تدريجا اضافه کرده و با يک ميکسر مکانيکي مناسب اختلاط را به مدت 5 دقيقه تکميل کنيد.
- گروت ريزي حداکثر به مدت 15 دقيقه پس از اختلاط انجام گيرد. زماني که ضخامت مقطع گروت ريزي کمتر از 15 سانتي متر باشد مي توان در يک مرحله گروت ريزي کرد ولي براي ضخامت هاي بيشتر بايد از سنگدانه با ضخامت 15 ميليمتر به نسبت حجمي 1 : 1 با گروت استفاده کرد تا اثرات زيانباز حاصل از هيدراتاسيون خنثي شود.توجه :
گروت ريزي بايد پيوسته ويکجا اجرا گردد به همين دليل بايد قبل از اجراي گروت ريزي برنامه ريزي لازم جهت توليد بچ هاي مختلف در مقاطع زماني مناسب را انجام داد که به محض اتمام يک بچ ،بچ بعدي آماده ريزش باشد.
- براي گروت ريزي حجيم توصيه مي شود از پمپ هاي مناسب استفاده شود.گروت ريزي از يک سمت انجام پذيردو از سمتي اينکار انجام شود که گروت کوتاهترين مسافت را طي نمايد.
- پس از اتمام گروت ريزي عمل آوري مناسب با مواد Capcure يا گوني خيس و يا آب پاشي صورت پذيرد.
نکات قابل توجه جهت گروت ريزي در هواي گرم (بالاتر از C° 35 ):
«» مصالح اوليه قبل ازآماده سازي در هواي خنک از سايبان در هنگام گروت ريزي استفاده شود.خنک کاري تجهيزاتي که در معرض مستقيم گروت باشند بسيار مهم است.
«» از گروت ريزي در ساعات گرم روز خودداري شود .
«» برنامه ريزي مناسبي جهت گروت ريزي پيوسته و بدون توقف صورت پذيرد .
«» دماي آب مصرفي کمتر از C° 20 باشد.


بسته بندي :
اين محصول درکيسه هاي 25 کيلويي عرضه مي شود.


شرايط نگهداري :
ازتماس مستقيم با پوست وچشم خودداري شود هنگام اختلاط از تنفس جلوگيري شود هنگام کاراز دستکش ،عينک ايمني و ماسک استفاده شود. در محيط خشک و پاکتهاي در بسته ،به مدت يک سال پس از توليد قابل نگهداري است .نگهداري در محيط مرطوب و دماهاي بالا زمان را مي کاهد.

فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ
#2
یک مطلب بهتر فرض من می خواهم تاز ه یاد بگیرم چگونگی قراردادن بیس پلیت روی فونداسیون . در جاهایی گفته شده از الگو استفاده می کنیم این الگو دقیقا چیه ؟خواهشا توضیح کامل
پاسخ
#3
نقل قول :

اجرای اتصال بیس پلیت Base Plate (صفحه زیر ستون) و بولت Bolt دلایل استفاده از صفحه زیرستون و بولت :ستونهای یک ساختمان اسکلت فلزی ، نقش انتقال دهنده بارهای وارد شده را به فنداسیون (به صورت نیروی فشاری ، کششی ، برشی یا لنگر خمشی) به عهده دارند. در این میان ، ستون فلزی با صفحه ای فلزی که از یک سو با ستون و از سوی دیگر با بتن درگیر شده است روی فنداسیون قرار می گیرد. توجه به اینکه ستون فلزی به علت مقاومت بسیار زیاد تنشهای بزرگی را تحمل می کند و بتن قابلیت تحمل این تنشها را ندارد ؛ بنابراین صفحه ستون واسطه ای است که ضمن افزایش سطح تماس ستون با پی ، سبب می گردد توزیع نیروهای ستون در خد قابل تحمل برای بتن باشد. کار اتصال صفحه زیر ستونی با بتن بوسیله میله مهار (بولت Bolt) صورت می گیرد و برای ایجاد اتصال ، انتهای آن را خم می کنیم و مقدار طول بولت را محاسبه تعیین می کند. تعداد بولت ها بسته به نوع کار از دو عدد به بالا تغییر می کند ، حداقل قطر این میله های مهاری میلگرد نمره ۲۰ است ؛ در حالی که صفحه تنها فشار را تحمل می کنر ، بولت نقش عمده ای ندارد و تنها پایه این است که حتما انتهای ستون سنگ خورده و صاف باشد تا تمام نقاط مقطع ستون بر روی صفحه بیس پلیت بنشیند و عمل انتقال نیرو بخوبی انجام پذیرد . از آنجا که علاوه بر فشار ، لنگر نیز بر صفحه زیر ستونی وارد می شود ، طول بولت باید به اندازه ای باشد که کشش وارد شده را تحمل نماید که این امر با محاسبه تعیین خواهد شد.

نصب بیس پلیتها
با توجه به آکس بندی که در پلان فنداسیون صورت پذیرفته ودر آن که ازتفاع داده شده است در چندین نقطه از پی ساختمان میگردهایی را می کارد و توسط شیلنگ تراز به ارتفاع داده شده در پلان فنداسیون که معمولاً آن را با (0 0 .0 ± ) نمایش می دهند علامت ها ی را می زنند که ارتفاع( 0 .0 ± ) یا از زمین کناری بلند تر است در آن صورت ارتفاع مربوط به زمین با علامت منفی نوشته شده و یا پایین تر از زمین کناری است .که درآن صورت با علامت مثبت نوشته می شود

پس ازآن که علامت گذاری تمام شد بر طبق آکسی در نقشه آورده شده ریسمانی در یک آکس طولی و یک آکس عرض می بندند به طوری در محل قرار گیری بیس پلیتها دو ریسمان کاملاً بر هم عمود باشند که محل برخورد دو ریسمان وسط بیس پلیت خواهد بود و ریسمانها در اینجا نقش تراز راهم بازی می کنند چون دو طرف ریسمان به یک تراز بسته شده است با کار تمام بیس پلیتهای یک آکس کاملاً به موازات هم و در تر از یکدیگر قرار می گیرند زیرا اگر بیس پلیتها در یک تراز نباشند به همان ترتیب سقف ساختمان نیز تراز نخواهد بود و این یک ایراد بزرگ برای ساختمان به شمار می رود .


[تصویر: NOKIA_N80_610.jpg]
[تصویر: NOKIA_N80_611.jpg]
[تصویر: NOKIA_N80_617.jpg]
[تصویر: 090120091137.jpg]

انواع اتصال ستون به شالوده :

جزئیات اتصال ستون فلزی به شالوده بتنی به نیروی موجود در پای ستون بستگی دارد. در ستون با انتهای مفصلی فقط نیروی فشاری و برشی از ستون به شالوده منتقل می شوند. اگر بخواهیم لنگر خمشی را نیز به شالوده منتقل نماییم ، در ان صورت ، نیاز به طرح اتصال مناسب برای این کار خواهیم داشت که اتصال گیردار خوانده می شود.

روش نصب پیچهای مهاری :


به طور کلی ، دو روش برای نصب پیچهای مهاری وجود دارد :

الف) نصب پیچهای مهاری در موقع بتن ریزی شالوده ها : در این روش ، پیچها را در محلهای تعیین شده قرار می دهند و موقیعت آنها را به وسیله مناسبی تثبیت می کنند ؛ سپس اطرافشان را با بتن می پوشانند . روشهای گوناگونی برای تثبیت پیچهای مهاری در محل خود وجود دارد که صورت زیر توضیح خواهم داد :

روش اول : ابتدا بوسیله صفحه ای نازک مشابه با ورق کف ستونی که شابلن یا الگو نامیده می شود . قسمت فوقانی بولت و قسمت پایین را بوسیله نبشی به یکدیگر می بندیم تا مجموعه ای بدون تغییر شکل به دست آید ؛ آن گاه محورهای طولی و عرضی صفحه الگو را با مداد رنگی ( گچ و یا رنگ) مشخص می کنیم ؛ سپس بوسیله ریسمان کار یا دوربیت تئودولیت با میخهای کنترول محور کلی فنداسیون را در جهتهای طولی و عرضی به دست می آوریم و به کمک شخصی با تجربه در موقیعت مناسب آن قرار می دهیم. ( محور طولی و عرضی صفحه شابلن بر محور طولی و عرضی کلی فنداسیون منطبق می شود و در ارتفاع صحیح و به صورت کاملا تراز نصب می گردد.) سپس به وسیله قطعات آرماتور آن را به میلگردهای شبکه آرماتور فنداسیون یا به قطعات ورقی (که در بتن قرارداده اند ) جوش (منتاژ) داده می شود ؛ به گونه ای که هنگام بتن ریزی ، صفحه از جای خود حرکتی نداشته باشد. باید دقت داشته باشیم که در موقع بتن ریزی ، هوا در زیر صفحه شابلن ، محبوس نسود . برای این منظور ، معمولا سوراخ بزرگی در وسط شابلن تعبیه می کنند که وقتی بتن از اطراف زیر صفحه را پر می از راه سوراخ خارج گردد و با بیرون زدن بتن از وسط صفحه ، از پر شدن کامل زیر آن اطمینان حاصل شود.

روش دوم : صفحه تقسیم فشار پیش از بتن ریزی پی به طور دقیق در محل خود قرار می گیرد و بوسیله آن بولت ها در جای خود ثابت می شوند . پس از بتن ریزی ، صفحه را از جای خود خارج می کنند و در کارگاه به طور مستقیم به پای ستون متصل می نمایند و پس از نصب ستون به همراه صفحه مهذه ها را محکم می بندند. در این حالت ، هر صفحه ای باید کاملا علامت گذاری شود تا هنگام نصب اشتباهی رخ ندهد.

روش سوم: به طور دقیق تعیین شود ؛ سپس میله مهارها را ثابت می کنند و عمل بتن ریزی را انجام می دهند ؛ در حالی که صفحه هنوز در جای خود ثابت است . پس از پایان یافتن بتن ریزی صفحه را در تراز مورد نظر نگه می دارند . این عمل را می توان به وسیله مهره های فلزی در زیر صفحه ای که میله مهارها از درون آنها عبور کرده اند با پیچتندن و تنظیم آنها تا تراز لازم انجام داد. سپس فاصله های بین دو صفحه و روی بتن پی با ملات ماسه شسته و سیمان به نسبت یک حجم سیمان به دو حجم ماسه کاملا پر می گردد یا از ماسه سیمان نرم (گروت) استفاده می گردد.

ب) نصب پیچهای مهاری پس از بتن ریزی شالوده : در این روش ، در محل پیچهای مهاری به وسیله قالب در داخل بتن فضای خالی ایجاد می کنند که این قالب جعبه نامیده می شود . میلگردی در بتن قرار می دهیم ، پس از گرفتن و سخت شدن بتن شالوده ، جعبه را از محل خود خارج می کنیم ؛ سپس پیچ مهاری را در محل خود درگیر با آرماتور قرار می دهیم و تنظیم می کنیم و اطراف آن را با بتن ریزدانه ( با حفظ اصول بتن ریزی) پر می کنیم . لازم به یادآوری است جعبه ای که برای ایجاد فضای خالی لازم برای نصب پیچ مهاری به کار می رود ، باید چنان طرح ریزی و ساخته شده باشد که به سادگی و در حد امکان ، بدون ضربه زدن ، شکستن و خرد کردن از داخل بتن خارج شود. برای این منظور می توان از جعبه هایی که قطعات آنها به صورت کام و زبانه متصل می شوند یا از جعبه های لولایی و سایر اقسام جعبه ها استفاده کرد . در مواردی که از پیچهای مهاری با قلاب انتهایی و رکاب یا از پیچهای مهاری با انتهای کلنگی استفاده می شود . برای سزعت بخشیدن به کار ، از جعبه های ساخته شده یا ورقهای فولادی که در درون بتن باقی می مانند ، استفاده می شود . باید توجه داشت که این شیوه کار بیشتر برای فنداسیون ماشین آلات صنعتی در کارخانجات کاربرد دارند . لازم به ذکر است در بعضی مواقع برای اتصال کف ستون به شالوده ، به جای پیچهای مهاری از میلگردها یا تسمه هایی استفاده می کنند که به ورق کف ستون جوش داده می شوند که به این صورت می باشد که معمولا در موقع بتن ریزی ، مجموع ورق کف ستونها و مهارها را در شالوده کار می گذارند ، پس از گرفتن و سخت شدن بتن ، ستون را روی ورق کف ستون قرار می دهند و جوشکاری می کنند.محافظت صفحه زیر ستونها و پیچهای مهاری ( مهره و حدیده ) :

کف ستون ها از جمله قطعات ساختمانی هستند که اغلب در معرض اثر شدید رطوبت قرار دارند و باید به نحو مطلوب حفاظت شوند . در ساختمانهای معمولی و به طور کلی در ساختمانهایی که پس از پایان یافتن کار اسکلت فلزی دیگر نیازی به بازدید و تنظیم کف ستونها نیست ، اطراف کف ستون را با بتن پر می کنند و در صورتی که قبل از بتن ریزی سطوح فولادی خوب تمیز شده و کا جوش یا زغال جوش برداشته شده باشد ، بتن به فولاد می چسبد و آن را کاملا محافظت می کند . در بعضی دیگر از ساختمانها ، کف ستونها را نظیر سایر قطعات به وسیله رنگ محافظت می کنند . در ساختمانهای صنعتی که امکان باز کردن و نصب مجدد آنها وجود دارد ، با مواد قیری مخلوط با ماسه نرم از کف ستون ها حفاظت می شود ؛ همچنین برای تمیز ماندن حدیدهای پیچهای مهاری و دوری از آسیب دیدگی باید قبل از بتن ریزی فنداسیون ، قسمت حدیدها به وسیله پلاستیک یا گونی یا سیم مناسب بسته شده ، پوشش مناسب صورت گیرد.

[تصویر: base_plate.gif]
[تصویر: BaseContour.gif]
فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ
#4
اینرو ازسایت ایرانسازه دیدم ببینید شابلون دقیقا جنسش چیه؟ از کجا باید تهیه کردبعد اینکه دراین تصاویر ما می بینیم بولت به فونداسیون جوش شده واین ایراداست روش سوم هم منطقی نیست پیوستگی وگیرایی لازم بوجود نمی آد اگر بخواهیم بولت را جوش نکنیم چگونه باید این بیس پلیت ها رو ثابت کنیم.عکسی از این نبشی ها برای ثابت نگهداشتن بیس پلیت بذارید.یک فیلم هم در قالب زیپ از قراردادن ستون وجوش آن به بیس پلیت بذارید .اتصال گیردار درپای ستون چگونه است اتصال مفصلی چی استفاده می شه متشکرم خیلی اذییتتون کردیم.
پاسخ
#5
منم عین خودت کم تجربه هستم و هنوز دانشجو هستم و خیلی چیزها رو نمی دونم و سعی می کنم چیزهایی که میدونم رو بگم و کار خوبی می کنی چیزی رو که نمی دونی می پرسی.
در مورد اینکه بولت ها(پیچ ها) به پی جوش شده حق با شماست و این عکس ها رو من از جایی نقل قول کردم برای ثابت نگهداشتن بولتها می تونید اونها رو با سیم ببندی و مشکل خاصی نداره

در مورد اتصال ستون به پلیت باید ببینید نوع سیستم اسکلتتون چیه که هر کدوم با هم فرق داره اگه به اسکلت به صورت قاب ساده(یعنی مفصلی) بود باید نوع اتصال تیر به ستون به صورت مفصلی باشه و معمولا با زدن نبشی نوع اتصال رو به صورت مفصلی ایجاد می کنند ولی اگه قاب ما قاب خمشی باشه باید نوع اتصال ستون به صفحه ستون به صورت گیردار باشه مثلا یه نوع اتصال گیر دار به شکل زیر هست.
[تصویر: 2b-lat.jpg]

[تصویر: wp738aceca_0f.jpg]

اینم یه اتصال قاب خمشی و مفصلی(در جهت بادبند مفصلی هست)
[تصویر: NOKIA_N80_441.jpg]


البته به جوش آشغال و حال بهم زنش توجه نکن
فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ
#6
این لچکی ها رو باید جوشکار از ورق بگیره گمان نکنم سوال بعد اینکه اگر ستون ساختمان فلزی هردوطبقه جفت آی پی ای16 باشه ارتفاع هر طبقه 3متر ستون رو 3متر 3متر می بریم یا یکسره 6 متری میذاریم حدسی نباشه تحقیق کن جواب درست رو بنویس(شما که دانشجویی فرصت مناسبی از استادها واونهایی که اجرایی کار میکنن بپرسی ما هم استفاده می کنیم
پاسخ
#7
در پروژه های معمولی مثل ساختمانهای مسکونی اول کل اسکلت گذاشته می شه و بعد بتن ریزی سقف ها اجرا می شه معمولا ستونهای فلزی در ساختمانهای معمولی بین جفت 18 تا جفت 16 هست و اگه مقدار ستون در هر طبقه با هم زیاد فرق نکنه ،کل ستون رو یکجا اجرا می کنند ولی اگه اختلاف مقطع ستون طبقات با هم زیاد فرق کنه ستون ها رو طبقه به طبقه انجام میدن یه نکنه که باید توجه بشه همیشه ستون باید از طبقه ی بالای خودش 50 سانتی متر بالا بیاد دلیلش هم این هست که اگه خواستید به ستون یه ستون دیگه اضافه کنید جا برای اتصال ورق و جوشکاری باشه
فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ
#8
جمله آخرچیه؟ساون یعنی چه ؟منظورستون بود؟ علت ارتفاع 60سانتی به علت سهولت اجرا نیست .توکتاب سیاوش کباری گفته شده برای تغییر مقطع ستون بهترین محل محل گره هاست (محل عبور پل از ستون) نظرتون چیه؟ متشکرم
پاسخ
#9
این نظر ایشون هست که بهترین محل نغییر ستون اونجاست ولی از نظر اجرایی قابل قبول نیست
چطوری می شه در محل اتصال تیر به ستون ،یه ستون دیگه اضافه کرد و چند تا پروژه ی بزرگ از جمله پروژه ی دانشگاه آزاد که یه ساختمان 7 طبقه با 200 متر زیربنا در هر طبقه بود رفته بودم همشون همینجوری اجرا شده بودند

اینم یه عکس که می تونی محل قطع کردن ستون رو ببینی

[تصویر: omid1.JPG]
فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ
#10
اینم یه اتصال گیردار ستون به صفحه ستون

[تصویر: 967.gif]
[تصویر: 967--1.gif]


پیشنهاد می کنم یه سری به این پست ها بزنی

راهنمای اتصالات
http://etabs.mycivil.ir/showthread.php?tid=405

و
http://etabs.mycivil.ir/showthread.php?t...522#pid522
فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نحوه اجرای پله گرد ومارپیچ ebrahimm 62 146,260 1400/9/17 ، 05:54 عصر
آخرین ارسال: screwdiaapic
  نحوه صحیح اسکوپ بندی gilivy71 3 2,983 1395/8/14 ، 01:57 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه محاسبه آرمتور مصرفی در دیوار برشی (فوری) top10 0 1,817 1395/7/10 ، 05:39 عصر
آخرین ارسال: top10
  نحوه گزارش نظارت وصال 0 2,154 1394/6/11 ، 04:00 عصر
آخرین ارسال: وصال
  سوال در مورد نحوه صحیح اتصال دو ستون با مقطع قوطی زینب خوش کلام 5 7,428 1394/5/27 ، 11:24 عصر
آخرین ارسال: fardinf
  نحوه تغییر ستون در ارتفاع m.m1313 5 4,304 1394/2/16 ، 11:10 عصر
آخرین ارسال: emispid
  نحوه اصلاح بولت شکسته شده در صفحه بیس پلیت shayanael 2 4,387 1393/9/25 ، 11:34 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه اجرای کرسی چینی علی خیرالهی 6 27,036 1392/12/20 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  نحوه ساختن ستون باکس+وصله کردن ستونها moji110 13 20,489 1392/9/25 ، 01:40 صبح
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  نحوه طراحی دوبل IPE reza_mj63 4 9,208 1391/12/24 ، 07:36 عصر
آخرین ارسال: taksa2012

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان