امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار پیرامون صندوق رفاه و ستاد عمره دانشجویان و امور مربوط به خوابگاه های دانشجویی
#41


جزئیات اعطای وام به دانشجویان دکتری پیام نور
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 94012006086
پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۱
1428400722336_abdolvahed mirzazadeh-9.jpg

سرپرست دانشگاه پیام‌نور از اعطای وام 2/5 میلیون تومانی در هر نیم‌سال تحصیلی به دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه خبر داد.

دکتر محمدعلی سرلک در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور در هر نیم سال تحصیلی به دانشجویان متقاضی وام اعطا می‌کند،گفت: دانشگاه پیام‌نور بر مبنای بودجه ای که از صندوق رفاه دانشجویان اخذ می‌کند وام دانشجویی در اختیار دانشجویان دکتری قرار می دهد.در واقع صندوق رفاه دانشجویان یک بودجه اختصاصی برای وام در اختیار دانشگاه پیام‌نور قرار می‌دهد. مبلغ این بودجه برای سال 94 هنوز مشخص نیست اما بودجه سال گذشته حدود 500 میلیون تومان بود.

وی درمورد مبلغ این وام و نحوه اعطای آن به دانشجویان توضیح داد: مبلغ این وام 2/5 میلیون تومان در هر نیم سال است و دانشجویانی که خواهان استفاده از این وام هستند باید درخواست خود را به مرکز ارائه دهند و مرکز هم بر مبنای اولویت‌هایی که تعیین کرده است این وام را به دانشجو ارائه می‌دهد.

سرپرست دانشگاه پیام‌نور درمورد شرایط دریافت وام اظهار کرد: دانشجویانی که محروم هستند و از لحاظ اقتصادی در شرایط دشواری قرار دارند در اولویت دریافت وام هستند،همچنین دانشجویانی که دارای رتبه های برتر هستند، دانشجویانی که شغل مشخصی ندارند یا متاهل شدند و برای تامین هزینه‌های خود دچار مشکل هستند در اولویت قرار دارند.

سرلک با تاکید بر اینکه بازپس گیری وام بعد از اینکه دانشجو صاحب شغل شد صورت می‌گیرد، ادامه داد: بازپس گیری این وام بعد از این است که فرد مشغول به کار شد و سپس طی دوره خاصی که صندوق مشخص می کند دانشجویان مکلف هستند این وام را در یک دوره زمانی خاص برگرداندند.

وی درمورد تعداد دانشجویانی که می‌توانند از وام بهره‌مند شوند اظهار کرد:تعداد دانشجویان دکتری پیام‌نور حدود 1600 نفر است و برنامه ما این است که بخش اعظمی از این دانشجویان را تحت پوشش قرار دهیم و به جایی برسیم که به همه دانشجویان متقاضی وام ارائه کنیم.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71523
پاسخ
#42


آغاز اعزام زوج‌های دانشجو به عمره از 28 فروردین
» سرویس: دانشگاه و حوزه - فرهنگي
کد خبر: 94012006119
پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶
50-35.jpg

دبیر ستاد عمره دانشگاهیان اعلام کرد: از 28 فروردین اعزام زوج‌های دانشجو و دانشجویان پسر مجرد به سفر عمره آغاز می‌شود.

محمد زارع در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، با اشاره به لغو اعزام 2500 استاد به سفر عمره از چهارم تا دهم فروردین گفت: افرادی که اعزام آنها لغو شده بود اکنون در حال اعزام به این سفر معنوی هستند. هم چنین اعزام ها که از چهارم فروردین شروع شده تا 23 اردیبهشت ادامه دارد.

به گفته وی در این دوره مقرر شده که 18 هزار نفر به عمره اعزام شوند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71529
پاسخ
#43


رئیس صندوق رفاه دانشجویان منصوب شد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 94013012141
یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳
35-121.jpg

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی مهندس ذوالفقار یزدان مهر را به سمت رئیس صندوق رفاه دانشجویان منصوب کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در حکم انتصاب مهندس یزدان مهر آمده است:

نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده جناب عالی به موجب این حکم به مدت دو سال به سمت رئیس صندوق رفاه دانشجویان منصوب می شوید.

از جناب‌عالی انتظار می رود با توکل به خداوند سبحان، ماموریت و وظایف صندوق رفاه را بر پایه قوانین، برنامه ها و جایگاه تشکیلاتی مصوب به انجام رسانید. بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی و راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری روسای دانشگاهها و مدیران و کارکنان گرامی، نقشی شایسته در پشتیبانی از آرمان های اهداف نظام آموزش عالی ایفا نمایید.

مهندس ذوالفقار یزدان مهر دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بوده و پیش از این انتصاب مشاور دکتر فرهادی در امور شرکت ها و مجامع جمعیت هلال احمر و مدیر عامل صنایع هلال احمر ایران بوده است.

دکتر فرهادی همچنین در نامه دیگری از زحمات دکتر ناصر مطیعی ریاست قبلی صندوق رفاه دانشجویان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، باحکم معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر ناصر مطیعی به عنوان مشاور رئیس و مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان منصوب شد.

انتهای پیام
پاسخ
#44

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خبرداد

وام شهریه و وام ودیعه مسکن، پرمتقاضی ترین وام‌های دانشجویی
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 94040100314
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵
1411808863216_KH2DC (81)_resize.JPG

مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم پرمتقاضی ترین وام های دانشجویی را در سال تحصیلی جاری وام شهریه و وام ودیعه مسکن اعلام کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، مهندس یزدان مهر با اعلام این خبر گفت: وام شهریه و وام ودیعه مسکن از جمله وام های دانشجویی پر متقاضی است که در سال تحصیلی جاری بیشترین آمار درخواست دانشجویان را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه دانشجویان در بخش ودیعه مسکن مشکل دارند افزود: در برنامه پنجم توسعه، آموزش عالی از خوابگاه سازی منع شد، از طرفی نیز همزمان با رشد کمی دانشگاه‌ها، خوابگاه‌ها و سلف‌های دانشجویی توسعه‌ای نیافت که این مسئله مشکلاتی را به وجود آورده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: بنابراین صندوق رفاه دانشجویی سعی کرده است، از طریق ارائه وام ودیعه مسکن، مشارکت بخش خصوصی در خوابگاه سازی، سامان دهی خوابگاه های خودگردان،ارائه تسهیلات ارزان به بخش خصوصی و غیردولتی برای ورود به بخش خوابگاه سازی تا اندازه ای مشکل دانشجویان را رفع کند.

وی افزود: همچنین صندوق رفاه دانشجویان پیگیر این مسئله است که بتواند در بودجه سال آینده یک ردیف مستقل برای تعمیر خوابگاه ها اختصاص دهد چرا که درحال حاضر برخی از خوابگاه ها قدمتی بیش از ۴۰سال دارند.

مهندس یزدان مهر تاکید کرد: در بخش شهریه هم برای اینکه به نیاز دانشجویان پاسخ دهیم به اعتباری بیش از دو هزار میلیارد تومان نیازداریم اما با توجه به منابعی که دراختیار داریم نمی توانیم پاسخگوی تمام متقاضیان وام شهریه باشیم .

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم به درخواست های بیشتری در خصوص وام شهریه پاسخ دهیم، سعی داریم از ظرفیت خیرین و نهادهای عمومی و غیر دولتی و ایجاد درآمد اختصاصی استفاده کنیم.

انتهای پیام
پاسخ
#45


قائم مقام رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم منصوب شد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 94040100358
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
1408692073745_121_2014_7_6_14_43.png

مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان طی حکمی دکتر فریبرز سجادی را به سمت قائم مقام رئیس صندوق رفاه دانشجویان منصوب کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در حکم انتصاب دکتر سجادی آمده است: با عنایت به نقش کلیدی صندوق در ارائه خدمات رفاهی به جامعه عظیم و فرهیخته دانشجویی، انتظار دارم ضمن بهره مندی از رهنمودهای کارشناسان و صاحب‌نظران، تمام همت و توان اجرایی و علمی خویش را در راستای اهداف عالی صندوق همچون راهبری اصولی برنامه خودکفایی صندوق، ارتقای خدمات رسانی توأم با کرامت انسانی به دانشجویان ، تعامل موثر و سازنده با مجموعه وزارت علوم، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در چارچوب ضوابط و مقررات به کار گیرید.

مهندس یزدان مهر در ادامه به ایجاد هماهنگی، یکپارچگی و همسویی میان کلیه ارکان صندق تأکید کرده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فریبرز سجادی دارای دکترای تاریخ از دانشگاه خوارزمی بوده و پیش از انتصاب در سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویان مدیریت امور دانشجویان صندوق را بر عهده داشته است.

انتهای پیام
پاسخ
#46


بررسی پرونده 25 میلیاردی اختلاس صندوق رفاه در دستگاه‌ قضایی
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 94051709750
شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶
erfan khoshkhoo (11 of 18)-2.jpg

معاون دانشجویی وزیر علوم با اشاره به پرونده بورسیه‌های غیرقانونی اظهار کرد: از هفته گذشته به دانشگاه‌ها اعلام شد که ادامه تحصیل این افراد هیچ مشکلی ندارد و در چارچوب تصمیمات وزیر علوم، جمع بندی‌ها صورت گرفته است. این جمع بندی با در نظر گرفتن تخفیف‌هایی بود که در معدل و سن افراد بورسیه در نظر گرفته شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مجتبی صدیقی در نشست خبری که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد با بیان این مطلب گفت: به غیر از 36 بورسیه که اطلاعات آنها واقعا نادرست بود هیچ فردی از تحصیل باز نمی‌ماند.

معاون دانشجویی وزیر علوم، با اشاره به اختلاس صورت گرفته در صندوق رفاه دانشجویان در دولت قبل گفت: پرونده 25 میلیاردی این اختلاس در دستگاه‌های قضایی در حال بررسی است.

وی افزود: قرار است اصل پول قراردادهایی که در صندوق رفاه به نتیجه نرسیده‌اند از محل ضمانت نامه بانکی به صندوق رفاه برگردانده شود.

وی در مورد مبلغ اختلاس صورت گرفته اظهار کرد: قبلا اعلام شد که این مبلغ 32 میلیارد تومان بوده، اما اکنون میزان آن 24 تا 25 میلیارد اعلام شده است و این پرونده هم اکنون در دستگاه‌های قضایی در حال بررسی است.

رئیس سازمان امور دانشجویان در مورد شایعه‌ای مبنی بر اینکه اسامی افرادی که بورسیه آنها دچار مشکل بود توسط وی مطرح شده است، اظهار کرد: هیچ لیستی در دوره کنونی از وزارت علوم بیرون نرفته و من در همان زمان که این شایعه منتشر شد آن را تکذیب کردم. وزارت علوم پیگیری‌های لازم در این مورد را انجام داد و غیر از 36 مورد، بقیه بورسیه‌ها مشکلی برای ادامه تحصیل ندارند.

صدیقی ادامه داد: طبق تصمیمات اخیر هزینه‌ها پرداخت می‌شود و جایابی صورت می‌گیرد. در واقع هم افراد هم وزارت علوم تا پایان تحصیل برای جایابی تلاش می‌کنند. اگر موفق شدند تعهدات آزاد شده و هزینه‌ها توسط وزارتخانه پرداخت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بحث بورسیه‌های غیرقانونی جمع بندی شده است گفت: فقط تعداد محدودی با در نظر گرفتن همه ضوابط، شرایط لازم را برای ادامه استفاده از بورسیه نداشته‌اند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71523
پاسخ
#47

مدیرکل صندوق رفاه دانشگاه آزاد خبر داد

ثبت‌نام دور جدید وام ازدواج 10میلیونی دانشگاه آزاد از آبان
» سرویس: دانشگاه و حوزه - فرهنگي
کد خبر: 94052514004
یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷
erfan khoshkhoo (19 of 39).jpg

مدیرکل تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد از آغاز ثبت نام دور جدید ارائه وام ویژه ازدواج دانشجویی از آبان ماه خبر داد و گفت: تا آبان ماه امسال وام تمامی افراد متقاضی که قبلا درخواست داده بودند، پرداخت می‌شود.

دکتر فرید ذاکر در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، گفت: پرداخت وام های ویژه ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد سال گذشته همزمان با ولادت حضرت معصومه‌(س) آغاز شد و در این مدت 18 هزار و 632 نفر در سامانه ازدواج دانشجویی ثبت نام کردند که تمامی متقاضیان بر اساس اولویت طی سه فاز تا پایان سال 94 بری دریافت وام به بانک ها عامل معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: اگر چنانچه زوج و زوجه هر دو از دانشجویان دانشگاه آزاد باشند و تاریخ عقد آنها از 6 شهریور 93 به بعد باشد به هر دو نفر تسهیلات ویژه ازدواج هرکدام به مبلغ 10 میلیون تومان تعلق می‌گیرد و همچنین متقاضیان می‌توانند علاوه بر استفاده از تسهیلات ویژه، برای دریافت وام 1.5 میلیون تومانی ازدواج درخواست خود را به صندوق رفاه واحد دانشگاهی محل تحصیل خود ارائه دهند.در این صورت مجموعا 23 میلیون تومان وام به زوج‌های دانشجوی دانشگاه آزاد تعلق می‌گیرد.

ذاکر افزود: در فاز اول ارائه وام ویژه ازدواج که تا پایان سال 93 پیش‌بینی شده بود ، مجموعا به 6211 دانشجوی متقاضی وام پرداخت شد. فاز دوم ارائه وام ویژه ازدواج دانشجویی تا پایان شهریور ماه 94 و فاز سوم تا پایان سال 94 پیش‌بینی شده است.

مدیرکل تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد از ثبت نام دوره جدید تسهیلات ویژه ازدواج از آبان ماه امسال خبر داد و گفت: باتوجه به تاکیدات ریاست دانشگاه و همچنین استقبال دانشجویان از ارائه وام ویژه،برنامه ریزی شده تا تمام متقاضیان تا آبان 94 یعنی چهارماه زودتر از موعد زمان بندی اجرایی وام‌ خود را دریافت کرده و ثبت نام دوره جدید در سامانه ازدواج آغاز شود.

وی پرداخت وام به مبلغ یازده میلیون و 500 هزار تومان به هر دانشجوی متقاضی را توسط دانشگاه آزاد گام بزرگ و ارزشمندی دانست و ادامه داد: دانشگاه آزاد در ارائه تسهیلات رفاهی در کشور همواره پیشگام بوده است و برای افزایش مبلغ وام و تغییر قالب ارائه تسهیلات هم برنامه ریزی‌هایی مد‌ نظر صندوق رفاه است که به زودی و همزمان با ثبت نام دوره جدید اطلاع‌رسانی می‌شود.

فرید ذاکر در پایان گفت: در سال تحصیلی گذشته مبلغ 3300 میلیارد ریال تحت عناوین مختلف تسهیلات، به دانشجویان دانشگاه آزاد وام تعلق گرفته است.

مدیرکل صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71544
پاسخ
#48


جزئیات اعطای وام عتبات دانشگاهیان اعلام شد
» سرویس: علمي و دانشگاهي - صنفي، فرهنگي
کد خبر: 95031408407
جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۳
22831.jpg

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان جزئیات اعطای وام هزینه عتبات دانشگاهیان را اعلام کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، محمد زارع در این خصوص گفت: بر اساس تفاهم‌نامه ای که بین ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و بانک ملت منعقد شده، تسهیلاتی به دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات عالیات ارائه می شود.

وی افزود: در دوره قبل مقدار این وام در سفرهای زمینی و هوایی یک میلیون تومان بود، اما در این دوره میزان این وام برای سفرهایی هوایی به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است و در سفرهای زمینی میزان وام همان یک میلیون تومان است.

زارع گفت: این وام به صورت قرض الحسنه به زائرین اعطا می شود و هیچ سودی به آن تعلق نمی گیرد و فقط کارمزد ۴ درصد دارد که این کارمزد برای وام یک میلیونی حدود ۴۰ هزار تومان و برای وام یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حدود ۶۰ هزار تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: اقساط ۱۸ ماهه است و میزان قسط حدود ۶۰هزار تومان برای وام یک میلیونی و حدود ۹۰ هزار تومان برای وام یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی است.

زارع در خصوص اعطای وام به زوج های دانشجو که یکی از زوجین دانشجو نیست، هم گفت: در مورد زوج های دانشجو حتی اگر هم یکی از زوجین دانشجو نباشد می تواند از این وام استفاده کند و منعی در پرداخت آن وجود ندارد و به هر یک از زوجین وام جداگانه پرداخت می شود. همچنین به فرزندان وامی تعلق نمی‌گیرد.

وی در خصوص زمان و چگونگی پرداخت وام هم گفت: این وام بعد از قرعه کشی و نهایی کردن ثبت نام به زائرین اعطا می شود و نیازی به معرفی نامه به بانک هم نیست. بعد از ثبت نام زائرین به صورت سیستمی به شعب بانک ملت در سراسر کشور معرفی می شوند و می توانند با یک ضامن معتبر که مورد تائید بانک باشد برای اخذ وام اقدام نمایند.

زارع گفت: از آن جایی که این وام به منظور تسهیل در زیارت دانشجویان اختصاص داده شده، استفاده از آن فقط در عتبات دانشگاهیان مجاز است و اگر دانشجویی بعد از قرعه کشی و گرفتن وام از سفر منصرف شود، باید وام را به بانک عودت دهد چون استفاده از آن در غیر از سفر عتبات، مشکل شرعی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، ثبت نام از متقاضیان تشرف به عتبات عالیات از ۱۰خرداد در سایت لبیک آغاز شده و تا ۲۵ خرداد ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام
پاسخ
#49
آغاز استانداردسازی خوابگاه‌های دانشگاه تهران از امسال
یک روز در خوابگاه پزشکان آینده

معاون دانشجویی دانشگاه تهران استانداردسازی خوابگاه‌های دانشجویی را از مهم‌ترین برنامه‌های این دانشگاه در سال 96 دانست و گفت: بر اساس این برنامه تمامی خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران تعمیرات، نوسازی و استانداردسازی می‌شوند.

دکتر حسن به‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: یکی از برنامه‌های شاخص معاونت دانشجویی دانشگاه تهران برای سال 96 استانداردسازی خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه است تا بر اساس این برنامه تمامی کمبودها و مشکلات خوابگاه‌ها از نظر تجهیزات، نوسازی و تعمیر برطرف شود، همچنین بر اساس این برنامه خوابگاه‌هایی که در رتبه‌های پایین‌تری قرار دارند، ارتقاء می‌یابند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر همه برنامه‌ریزی ها در جهت آغاز برنامه استانداردسازی انجام شده است و این برنامه بطور جدی از تابستان سال آینده در همه خوابگاه‌های دانشگاه تهران اجرایی خواهد شد.

دکتر به‌نژاد گفت: با توجه به اینکه تعداد ساختمان‌های خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران بسیار زیاد است، بنابراین بازسازی این برنامه‌ها بیشتر از یک سال طول می‌کشد؛ اما سعی می‌کنیم ساختمان‌هایی که در رتبه‌های پایین‌تری قرار دارند، در اولویت برنامه قرار بگیرند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در پایان یادآور شد: بر اساس برآوردی که صورت گرفته است، انجام برنامه استانداردسازی و نوسازی خوابگاه‌های دانشجویی حدود 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ این در حالی است که بودجه‌ای مجزا برای این برنامه به دانشگاه اختصاص داده نشده است و بخشی از این هزینه‌ها را از منابع داخلی تامین خواهیم کرد.
پاسخ
#50
تعمیر و تجهیز ۲۰۰ خوابگاه رتبه ۴ در دستور کار سازمان امور دانشجویان
خوابگاه

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: درسال ۹۵ توانستیم تعدادی از خوابگاه‌های رتبه ۵ را از طریق تعمیر و تجهیز، ارتقای رتبه دهیم و امسال ارتقای رتبه حدود ۲۰۰ خوابگاه رتبه ۴ را در دستور کار داریم.

به گزارش ایسنا، دکتر مجتبی صدیقی ضمن اشاره به نابسامانی‌های موجود و تلاش برای برگرداندن فضا به شرایط قانونی و رسمی در خصوص خدمات دانشجویی اظهار کرد: ما درسال ۹۴ و ۹۵ تقریباً به هر درخواست وامی پاسخ دادیم و درخواستی بدون پاسخ نماند و هر دانشجویی که درخواست وام داشت و معاونت دانشجویی دانشگاه تایید کرده بود، توانست از وام دانشجویی استفاده کند، غیر از وام شهریه که در سال ۹۳ با مشکلاتی مانند عدم تخصیص مواجه بودیم؛ ولی باز درسال‌های ۹۴ و ۹۵ علی رغم عدم تخصیص توانستیم از منابع صندوق، اعتبار مناسبی را برای پرداخت وام شهریه به دانشجویان در نظر بگیریم. همچنین، در کنار افزایش تعرفه‌های وام‌ها و پوشش بسیار خوبی که داشتیم، ذخیره استراتژیک صندوق رفاه نیز رشد فوق‌العاده داشت و تقریباً از ۱۴۰ میلیارد تومان به ۳۴۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی افزود: وام ویژه دانشجویان دکتری هم سال گذشته کاملاً جدی بود، سال ۹۴ نیز حدود ۲۲ میلیارد تومان به دانشجویان دکتری پرداخت شده بود که این رقم امسال هم به ۱۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد که برای افزایش کیفیت در دوره تحصیلات تکمیلی بسیار مهم و موثر است.

دکترصدیقی درخصوص خوابگاه‌های دانشجویی گفت: علی رغم محدویت قانون برنامه پنجم درمورد اولویت ساخت خوابگاه از محل منابع دولتی، از طرق مختلف ظرفیت‌های جدیدی در دانشگاه‌ها داشتیم. خوابگاه‌های موجود را هم از ۱ تا ۵ رتبه‌بندی کردیم و توانستیم از طریق تعمیر و تجهیز، خوابگاه‌های رتبه ۵ را ارتقای رتبه دهیم و در سال جاری تعمیر و تجهیز خوابگاه‌های رتبه ۴ را در دستور کار خود قراردادیم که تعداد آنها بیش از ۲۰۰ خوابگاه است.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، معاون وزیر علوم درخصوص سلف سرویس‌های دانشجویی و ورزش‌های همگانی هم گفت: در حوزه سلف نیز بحث رتبه‌بندی غذاخوری‌های موجود هم جزو اولویت‌های ماست؛ چون بسیاری از آنها نیاز به توجه بیشتر و بازسازی دارند. در حوزه تربیت بدنی هم اتفاق‌های خوبی افتاده است، ضمن اینکه دنبال توسعه ورزش همگانی هستیم. در کنار آن رقابت‌های ملی و بین‌المللی هم به شکل منظم در این دوره انجام شد که سال ۹۴ رتبه نهم دنیا را در مسابقات بین‌المللی دانشجویان کسب کردیم و امسال هم حضور بین‌المللی خواهیم داشت و همین طور سرانه فضای ورزشی هم فعلاً به ۱ مترمربع رسیده که امیدواریم آن را به یک و نیم متر مربع افزایش دهیم.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخبار و اطلاعات دانشگاههای سراسری ( روزانه و شبانه ) keiivan 263 62,042 1396/7/8 ، 01:56 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه آزاد keiivan 70 26,163 1395/11/1 ، 12:12 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار جذب عضو هيات علمي در رشته‌ها و گرايش‌هاي مختلف در دانشگاه keiivan 23 11,241 1395/5/12 ، 05:06 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه پیام نور/موسسات فراگیر keiivan 29 11,494 1394/12/5 ، 02:55 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه جامع علمي كاربردي keiivan 15 8,029 1394/11/1 ، 04:44 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  توضیح وزارت علوم در مورد اختلاس 32 میلیاردی صندوق رفاه keiivan 0 1,301 1394/2/16 ، 08:06 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اختصاص وام به دانشجویان روزانه دکتری keiivan 0 1,727 1393/8/3 ، 09:59 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون ایجاد رشــــتـه هــای جدیــد در مقـــاطــع مختلف در دانشگاه ها keiivan 6 3,349 1393/7/7 ، 09:12 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  افزایش 10 تا 20 درصدی وام‌های دانشجویی keiivan 0 1,228 1393/6/22 ، 10:36 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون دانشگاه های پردیس keiivan 26 14,399 1392/8/13 ، 10:22 عصر
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان