امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امتیازات: 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار پیرامون بازار مسکن
#1
عرضه مسکن در تهران مازاد بر تقاضا است

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران؛ فريبرز واحدي افزود: عرضه و تقاضا در بازار مسکن در تعيين قيمت و روند تحولات آن بيشترين اثربخشي را دارد، اما در شهر تهران بايد به عوامل ديگري هم توجه کنيم.

وي گفت: مجموع تحولات ديگر بازارها و محيط اقتصادي در بازار مسکن موثر است و با توجه به گسترش ساخت و ساز در تهران و همچنين رکود خريد و فروش، انتظار مي رود بازار در سال جاري افزايش قيمت نداشته باشد.

واحدي افزود: روند افزايش قيمت اجاره مسکن هم در مناطق مختلف شهر تهران تناسب خاص خود را دارد، اما در اقتصاد مسکن شهر تهران بيشترين عوامل موثر همان جو رواني، فعاليت دلال ها و واسطه ها است.

وي گفت: هم اکنون بيش از 400 هزار مسکن در شهر تهران خالي است و همزمان عرضه مسکن در طرح ويژه تهرانسر و همچنين شهرهاي جديد پرند و پرديس در راه است و در ماه هاي آتي به طور مرتب واگذاري هاي کلان خواهيم داشت.

مديرکل راه و شهرسازي تهران افزود: براي ساماندهي قيمت ها در بازار مسکن تهران بايد نظارت ها را نيز افزايش دهيم و مي توان از سياست هاي ماليات بر خانه هاي خالي و همچنين ماليات بر معاملات مکرر و صوري مسکن استفاده کرد.

براساس آخرين آمارها، 21.6 ميليون مسکن و 21.2 ميليون خانوار در کشور دارمي و نخستين بار بعد از 60 سال آمار خانه ها بيش از خانوارها شده است.

در ابتداي دولت احمدي نژاد 1.5 ميليون خانه کم داشتيم و هم اکنون 400 هزار مسکن اضافه داريم که محصول تلاش دولت و بخش هاي ديگر است.

در شهر جديد پرديس، ساخت 90 هزار واحد آغاز شده که هم اکنون در حال سفت کاري است، در شهر جديد پرند هم ساخت 95 هزار واحد و تحويل هر ماه 10 هزار واحد، در هشتگرد ساخت 45 هزار واحد و واگذاري 10 هزار واحد و در شهر جديد انديشه، ساخت 3 هزار واحد در حال انجام است.
علاوه بر اين مسکن ها، شهرداري تهران هم مجوز ساخت زيادي داده که در حال ساخت است.
پاسخ
#2
رئيس اتحاديه مشاوران املاک: 20 درصد قيمت مسکن، حبابي است

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران؛ مصطفي قلي خسروي در اين باره افزود: در اوايل سال 90 به دليل سياست هاي مسکن مهر، نوسازي بافت هاي فرسوده، مسکن مهر ملکي و ويژه قيمت مسکن تقريبا تا حدي به ثبات رسيد.
وي گفت: ما هم براي پايين آوردن قيمت تلاش کرديم و زماني که رکود باشد، ما هم نمي توانيم کاري بکنيم و بيکار هستيم، پس ما آورنده قيمت پايين هستيم.
خسروي گفت: در نيمه اول 91 قيمت ها رو به افزايش است، به طوري که در نيمه دوم 91 به بحراني ترين شکل رسيد.
وي افزود: در بخش مسکن سالهاي 68 و 86 قيمت جهشي داشتيم و اين قيمت نيز در سال 91 تکرار شد، به گونه اي که از شاخص تورم عبور کرد.
خسروي افزود: اگر مسکن مهر نبود، قيمت ها بيشتر از اين و به مرحله بحراني تر مي رسيد.
وي افزود: در ادامه با برنامه ريزي ها و واگذاري ها، بازار مقداري آرام شد.
رئيس اتحاديه کشوري املاک، گفت: هميشه قبل و بعد از انتخابات، قيمت ها پايين مي آيد و پيش بيني مي شود حدود 20 درصد قيمت ملک پايين بيايد.
وي گفت: در اين مدت منطقه 15 رشد بسيار کمي داشته، در حاليکه منطقه يک رشد بسياري را نشان مي دهد و منطقه22 رشد متوسط و رو به بالايي داشته است.
خسروي افزود: منطقه 22 به خاطر بحث درياچه چيتگر و حرکت هايي که در اين قسمت انجام شده و خريد و فروش ها بازار خوبي داشته است که مقداري قيمت از حد معقول تجاوز کرده و از شاخص تورم هم گذشته است.
وي گفت: در منطقه يک معاملاتي صورت مي گيرد که با شنيدن خبر آنها متاثر مي شويم و اين معاملات هيجان انگيز انجام مي شود.
خسروي گفت: در اين منطقه ملک هايي به صورت قسطي فروخته مي شود که به صورت توافقي بوده و قيمت ملاک ما نيست.
وي افزود: در منطقه 15 هم به خاطر بافت فرسوده و فعاليت هاي آن قيمت ها رشد داشته است.
پاسخ
#3
ثبات قيمتي بازار مسکن بعد از انتخابات

مصطفي قلي خسروي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران با بيان اينکه بعد از انتخابات رياست جمهوري بازار مسکن به ثبات مي رسد، گفت: همزمان با برگزاري انتخابات رياست جمهوري ثبات قيمت بهتري در بازار مسکن ايجاد مي شود.
وي با اشاره به اينکه در بازار مسکن 20 درصد حباب وجود دارد افزود: بسياري از کارشناسان از افزايش قيمت 60 تا 100 درصدي قيمت مسکن در بازار مسکن گفته اند در حالي که قيمت مسکن بعد از چند ماه به ثبات مي رسد.
رئيس اتحاديه مشاوران املاک کشوري در ادامه تصريح کرد: بابرنامه ريزي هاي صحيح از جمله افتتاح واحدهاي مسکن مهر ،بافت فرسوده بعيد مي دانم قيمت مسکن افزايش يابد.
خسروي در خصوص بازار اجاره بها گفت: صومعلو معاون وزير راه وشهرسازي از اجراي طرح تعزيراتي خبر داده در حالي که سال گذشته اين طرح براي کنترل اجاره بها جوابگو نبوده است.
براساس اين گزارش مدیرکل آمارهای اقتصادی بانک مرکزی گفت: بیشترین ضریب اهمیت در بین گروههای 12 گانه شاخص تورم به گروه مسکن تعلق دارد.
عليرضا مقتدایی با بیان این‌که در بخش مسکن برخی مالک منزل مسکونی خویش هستند و برخی اجاره نشین گفت: گروه سومی نیز در این میان هستند که مجانی نشین هستند که هزینه‌های مربوط به گروه اجاره نشین تحت عنوان اجاره بهای مسکن غیر شخصی (اجاری) و برای گروه مالک نشین تحت عنوان ارزش اجاری مسکن شخصی در محاسبات شاخص تورم منظور می‌شود که این هزینه‌ها بیشتر با اجاره سنخیت دارد تا با ارزش ملک و گروه آخر هم که هزینه ای در این بابت پرداخت نمی کنند.
پاسخ
#4
افزايش قيمت مسکن بعد از انتخابات شايعه است

خوانساري در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران با بيان اينکه شايعات بي اساسي مبني بر افزايش قيمت مسکن بعد از انتخابات ايجاد شده است گفت: تغيير قيمت در بازار مسکن متناسب با نرخ تورم به وجود مي آيد .

وي در ادامه افزود: در صورتي که فضا و کار اقتصادي در کشور پس از انتخابات ايجاد شود قيمت مسکن به ثبات مي رسد.

عضوانجمن شرکت هاي ساختماني با اشاره به اينکه در حال حاضر بسياري ازسرمايه گذاران نقدينگي خود به سمت بازار خريد و فروش مسکن سوق مي دهند افزود: با ايجاد فضاي اقتصادي مناسب قيمت مسکن به ثبات مي رسد.

خوانساري در ادامه توضيح داد: باايجاد فضاي اقتصادي و حرکت به سمت توليد مي توان آرامش را به بازار مسکن بازگرداند.

وي در ادامه افزود: جايگزين کردن توليدات به جاي صادرات و واردات و باز کردن فضاي اقتصادي در بهبود بازار مسکن موثر است.

عضو انجمن شرکت هاي ساختماني در خصوص بازار اجاره بها گفت: نياز مردم به مسکن درحال حاضر اثر گذاري بسياري در بالا رفتن قيمت اجاره بها داشته است./عب
پاسخ
#5
مهلت ثبت نام دو هفته اي مسکن ويژه تهران 6 روز زودتر به پايان رسيد

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران ، فريبرز واحدي مدير کل اداره راه وشهرسازي استان تهران پس از بازديد از سايت مسکن ويژه در پنجم ارديبهشت مهلت دو هفته اي براي متقاضيان و تکميل ثبت نام داد.

اين در حالي است که امروز پس از گذشت 9 روز از اعلام خبر اداره کل راه وشهرسازي استان تهران، با ثبت نام 3 هزار متقاضي ظرفيت اين سايت تكميل شد.

براساس اين گزارش طی بخشنامه‌ای به بانک مسکن اعلام شده که دیگر حسابی بدین منظور افتتاح نشود اين درحالي است که به گفته روابط عمومي بانک مسکن تاکنون بخشنامه اي به بانک مسکن ارائه نشده است.

اداره كل راه و شهرسازي استان تهران روز شنبه 14 اردیبهشت ماه - را روز پایانی ثبت‌نام سایت تهرانسر مسکن ویژه اعلام کرد و به برخی از شعب بانک مسکن به متقاضیان اعلام شد که "طبق گفته اداره راه و شهرسازی استان تهران از دهم اردیبهشت ماه سایت ثبت‌نام متوقف شده است اما مبلغ واریزی متقاضیان دریافت می‌شود".

اداره کل راه و شهرسازی استان تهران روز گذشته با اعلام اين خبر بسياري ازمتقاضيان مسکن ويژه را غافلگير کرد .

بر اساس اين گزارش و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ،آغاز ثبت نام دوباره مسکن ویژه پس از انجام جانمایی های جدید در محل های دیگری از سوی این اداره کل متعاقبا اعلام می شود اما در حال حاضر دیگر ثبت نامی برای مسکن ویژه تهران وجود ندارد.

همچنین متقاضیان تایید شرایط شده می توانند برای بازدید از واحدهای نمونه سایت تهرانسر پس از دریافت پیامک در روزهای جمعه از ساعت ٨ صبح تا ١٣ به سایت تهرانسر مراجعه کنند ، بازدید بدون هماهنگی قبلی به دلیل شراط ویژه ساختمانی و کارگاهی و حفظ امنیت متقاضیان امکان پذیر نبوده و پاسخگویی به متقاضیان برای رفع نقص پرونده در محل سایت تهرانسر و از ساعت ٩ تا ١٣ در روزهای کاری هفته انجام می گیرد، بنابراین نیازی به مراجعه به اداره کل راه و شهرسازی استان نیست.

بر پايه اين گزارش؛ فريبز واحدي مديرکل راه و شهرسازي با بيان اينکه قيمت واحدهاي مسکن ويژه تهرانسر تا 40 درصد پايين تر از واحدهاي مسکوني در منطقه تهرانسر است، گفت: قيمت مسکن هاي ويژه تهرانسر 250 ميليون تومان است، در صورتي که قيمت هاي واحدهاي مسکوني در منطقه تهرانسر هر متر 3 ميليون و 800 تومان است.

وي با بيان اينکه افزايش قيمت مسکن ويژه تهرانسر افزايش نمي يابد، گفت: به تمامي پيمانکاران دستور داده ايم که مصالح خود را به موقع تامين نمايند تا دچار مشکل افزايش قيمت مصالح ساختماني در سال آينده نشوند.

مديرکل راه و شهرسازي استان تهران در ادامه يادآور شد: هيچ کدام از پيمانکاران حق افزايش قيمت واحدهاي مسکنوني خود را ندارند و تا پايان آذرماه واحدهاي خود را بايد تحويل دهند./عب
پاسخ
#6
نوسازي بيش از 84 هزار بافت فرسوده در استان مازندارن

مجید کیان پور درگفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران با اشاره به شناسایی 5 هزار هكتار بافت فرسوده در 36 استان مازندران ،گفت:از سال 1384 تاكنون بيش از 21 هزار واحد مسكوني در بافت هاي فرسوده شهري مازندران از تسهيلات بانكي ارزان قيمت جهت نوسازي بهره مند شده اند .
وي ادامه داد:‌ در طي 8 سال گذشته بيش از 3 هزار و750 ميليارد ريال تسهيلات بانكي براي نوسازي بافت هاي فرسوده استان مازندارن پرداخت شده است.
معاون وزير راه وشهرسازي در ادامه تصريح كرد: بيش از 6هزار و 200 واحد با اعتبار یک هزار و 240 ميليارد ريال در بافت هاي فرسوده شهري استان مازندران از تسهيلات مسكن مهر خودمالكي نيز بهره مند شده است .
وی تصریح کرد:تا اکنون در این استان 24 هزار 843 واحد مسکونی دربافت های فرسوده تخریب و 84 هزار و 864 واحد مسکونی جايگزين آن شده است.
معاون وزير راه و شهرسازي و با بیان اینکه استان مازندران پيشرو در نوسازي بافت هاي فرسوده شهري كشور است،اظهارداشت:براساس برنامه پنج ساله پنجم توسعه كشور تا ده سال آينده بافت هاي فرسوده شهري بايد نوسازي شود.
مديرعامل شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران در ادامه خاطر نشان كرد: در مازندران بيش از 36 ميليارد ريال اعتبار صرف تملك املاك براي آزادسازي معابر واقع در محدوده محلات بافت فرسوده شهري شده است تا بدينوسيله اقدامات نوسازي با سرعت بيشتري انجام شود./ک
پاسخ
#7
پرداخت بيش از 12 هزار تسهيلات به بافت هاي فرسوده سمنان

مجید کیان پور در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه يک هزار و 614هکتار بافت فرسوده در سطح استان سمنان شناسایی شده است، گفت: تا کنون در این استان 7 هزار و 889 واحد مسکونی در بافت های فرسوده تخریب و 26 هزار و 948واحد مسکونی جايگزين آن شد.

معاون وزير راه وشهرسازي در ادامه تصريح کرد: از مجموعه 12 هزار و519 واحد تسهیلات نوسازی اختصاص یافته در بافت فرسوده استان سمنان به میزان 8 هزار و 390 واحد مسکونی به بانک های عامل معرفی شده است.

وي در ادامه اظهار داشت: 7 هزارو 990 واحد مسکونی متقاضی در بافت فرسوده موفق به دریافت تسهیلات نوسازی شده اند.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در ادامه توضيح داد: در سال گذشته 3 هزار و 100واحد نوسازی در بافت های فرسوده استان سمنان افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

کيان پور در ادامه خاطر نشان کرد: نوسازی بافت های فرسوده نیاز به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بین مردم و انبوه سازان دارد.

معاون وزیر راه و شهر سازی در ادامه ياد آور شد: امسال گامی بزرگ در نوسازی بافت های فرسوده استان سمنان برخواهیم داشت. /عب
پاسخ
#8
آموزش و ترغيب ساكنان بافت هاي فرسوده شهري در كرج

به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهر سازي استان البرز، مهندس توپچي در جلسه آموزش و ترغيب ساكنان بافت هاي فرسوده در محله جواد آباد گفت: توجه به بافت هاي فرسوده و آموزش جهت نوسازي از ملزومات امروز است .
مدير عامل شركت عمران و مسكن سازان استان البرز به لزوم توجه به بافت هاي فرسوده اشاره كرد و افزود: اين جلسات آموزشي گامي در راستاي پيشگيري از مشكلات آينده است.
مهندس خالقي رئيس اداره بافت هاي فرسوده شهري و دبير هيات عامل استان از ديگر مسئولين حاضر در اين جلسه بودند. محور اصلي مطالب بيان شده در خصوص نحوه شناخت بافت هاي فرسوده و بازسازي اين مناطق بود. علاوه بر اين تخفيفات و تشويقات ارائه شده توسط شهرداري ها به اطلاع ساكنان رسيد.
در ادامه تسهيلات بانكي، نحوه پرداخت ها و ديگر امكانات موجود در اين زمينه جهت نوسازي بافت هاي فرسوده شهري بيان شدند.
پاسخ
#9
رشد بي سابقه قيمت مسکن در 7 ماه گذشته

رباني در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، عدم اختصاص 20 درصدي يارانه ها به کارخانجات و توليدات کشور بر بازار مصالح ساختماني اثرگذار بوده است گفت: اجراي قانون هدفمندي يارانه ها زمينه را براي افزايش نرخ تورم و زمينه ها فراهم کرده است.

وي ادامه داد: اجراي سياست هاي مناسب از سوي رئيس جمهور آينده نقش موثري در کنترل قيمت هاي بازار مسکن دارد.

عضو کانون انجمن انبوه سازان در ادامه توضيح داد: افزايش قيمت مسکن از دو سال گذشته شروع شده و در 7 ماه گذشته به اوج خود رسيده است.

وي در ادامه اظهار داشت: بي توجهي به هشدارها از سوي کارشناسان موجب رشد قيمت در مسکن شده است.

رباني در ادامه خاطرنشان کرد: بازار مسکن در حال حاضر در وضعيت آشفتگي به سر مي برد و نيازمند هماهنگي مسائل اقتصادي کشور است./س
پاسخ
#10
پیش بینی سونامی قیمت مسکن از دو سال گذشته

ربانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه وضعیت فعلی بازار مسکن در رکود به سر می برد گفت: رکود در بازار مسکن گرایش مردم به سمت اجاره و رهن را بیشتر کرده است.

وی ادامه داد: افزایش میزان تورم در بازارمسکن زمینه را برای خرید مسکن فراهم می کند.

عضو کانون انجمن انبوه سازان مسکن با اشاره به اینکه اعضای انجمن انبوه سازان هشدارهای بسیاری برای افزایش قیمت مسکن به وزارت راه وشهرسازی بودند افزود: در دو سال گذشته وزارت راه و شهرسازی می توانست با ارائه راهکارهای مناسب و کنترل بازار مانع افزایش قیمت در بازار مسکن شود.

بانی در ادامه تصریح کرد: اعضای کانون انجمن انبوه سازان سونامی قیمت مسکن را در دوسال گذشته پیش بینی کرده بودند.

وی در ادامه اظهار داشت: افزایش قیمت های مصالح ساختمانی و دو برابر شدن دستمزدها زمینه را برای افزایش قیمت ها فراهم کرده است.

عضو کانون انجمن انبوه سازان در ادامه خاطرنشان کرد: کنترل قیمت مصالح ساختمانی و دستمزد کارگران کاهش قیمت ها را به دنبال دارد./عب
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخبار پیرامون نظام مهندسی استان های مختلف keiivan 3 3,312 1393/1/26 ، 06:18 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  اخبار پیرامون ساخت مسکن مهر در کشور keiivan 17 7,337 1392/5/2 ، 04:40 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون وقوع زمین لرزه ها در سطح کشور keiivan 11 6,234 1392/4/12 ، 12:08 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون راه سازی و توسعه راه ها در کشور keiivan 17 7,163 1392/3/6 ، 12:44 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون بنادر در کشور keiivan 1 2,176 1392/3/4 ، 02:14 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون فناوری های نوین در ساختمان keiivan 0 2,023 1392/2/9 ، 08:51 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  پیمانکاران مسکن ویژه موظف به ذخیره مصالح ساختمانی شدند derhami_92 0 1,467 1392/2/8 ، 09:40 صبح
آخرین ارسال: derhami_92
  سبقت مقاوم سازي مسکن روستايي از مناطق شهري keiivan 0 1,524 1392/2/4 ، 11:29 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  بازار مسکن در گير و دار افزايش و کاهش قيمت keiivan 0 1,662 1392/2/1 ، 08:58 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  60 هزار واحد مسکن مهر بافت فرسوده تهران تحويل داده مي شود keiivan 0 1,440 1392/1/30 ، 05:14 عصر
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: