امتیاز موضوع:
  • 40 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدل کامل سازه ی 7طبقه ی بتنی با دیوار برشی طبق آیین نامه csa04و aci318-99
سلام به همه دوستان
من منتظر نظرات شما بودم درمورد پروژه که متاسفانه کسی بررسی نکرده انگار
و خیلی از زمانش گذشته و ممکنه کسایی که دانلود کردن مشکلاتی دیده باشن توش

1 بحث مهمی که درین پروژه هست رفتار المان ها هست
دوستان نظراتشونو بگن ممنون میشم
1- برای تیرهای همبند کدام ضرایب باید کاهش داشته باشه؟ فقط f11?
برای دیگر المانها چطور؟

دقت کنید دیوار ها از نوع shell هستن
من برای تمامشون فقط f22 سختی غشاییو تغییر دادم
ممنون میشم دوستان نظراتشونو با دلیل بگن تا این مدل کامل بشه
پاسخ
(1392/2/19 ، 02:38 صبح)داش مسعود نوشته است: سلام خدایی حال کردم. فقط ایین نامه کفته ارتفاع تیر ار یک جهارم طول دهانه ازاد تیر بیشتر نباشه که تو دهانه b-c 3 اشتباس

سلام
خواهش میکنم
خیلی ممنون بابت تذکر شما
بله دقیقا درست میگید
با توجه به اینکه طول این دهانه 1.375 هست باید حداکثر ارتفاع تیر با احتساب کاور برابر با میتونه
40 سانت باشه
و در واقع این تیر 1 تیر عمیق محسوب میشه و باید طبق ضوابط تیرهای عمیق طراحی بشه و یا ارتفاعش به 40 کاهش پیدا کنه
پاسخ
مهندس فلاح منش آفرین بر شما واقعا خسته نباشید.این چند وقت که توی این سایت فعالیت می کنم واقعا مردانه پای کار هستید معلومه که عاشق کارتون هستید.ان شاء الله در تمامی عرصه ها موفق باشید.
پاسخ
سلام حمید جان ممنون بابت تاپیک که زدی من الان دیدم این تاپیکو.....
دیوارای نوع shell هم رفتار خمشی دارن هم غشایی،عمدتا دیوارا رفتارشون درون صفحه ای هستش پس باید رفتار خارج از صفحه ای رو حذف کنیم یعنی باید m22-m12-m11 رو کاهش بدیم .
پاسخ
سلام
بسیار ممنونم بابت همراهی شما
بحث ترک خوردگی بابت ایجاد نیروی کششیه
در مورد f22 چیز طبیعیه چرا که با وجود نیروی زلزله در راستای 2 المان(z) کشش ایجاد میشه و سختیشو کاهش میده
ولی در جهت خمش چی؟
پاسخ
خواهش حمید جان !
در مورد f22 درست میگی ،در مورد خمش منظور من این بود که رفتار خمشی برای دیوار برشی ها کاربرد نداره ، چون درون صفحه ی دیوار نیستش ، رفتار خمشی برای دال های خمشی مثل طره ها کاربرد داره واسه همین گفتم باید سختیشو تو دیوار برشی کاهش بدیم(البته اینی که میگم رو با پرس و جویی که داشتم بهش رسیدم ممکن اشتباه باشه)
راستی 2 تا سوالم برام پیش اومد،سازه 7 طبقه هستش،هر طبقه با توجه به تعریف دیافراگم صلب 3 درجه آزادی جرمی داره پس باید سازه دارای 21 مد نوسان باشه؟
چند جا هم اتصال تیر به تیر آزاد نشده دلیل خاصی داره؟

پاسخ
بسیار ممنون
در عمل سازه در جهت عمود به دیوار برشی هم ازش کار میکشه مثل ستون که در دوجهت خمش تحمل میکنه درسته؟
بله به تعداد 3برابر طبقات هستش ولی همین 18 تایی که من معرفی کردم 5تاشم اضافیه.ضمن اینکه این سازه به روش استاتیکی تحلیل شده و نیازی به تعریف تعداد مد نیست

بله اشتباه هستش و ممنونم از بررسی
پاسخ
سلام مهندس حمید
سه سئوال طلبگی از فایل بسیار خوب شما برام مطرح شده اگرممکنه جوابشان را مرحمت فرمایید
1-تیرهای دیواربرشی چرا علیرغم اینکه مقطع ندارند هم بارمرده دارند وهم ضریب ترک خوردگی
2-چرا ضریب ترک خوردگی L3 ستونها 0.35 قیدشده.
3-جرا دیوار برشی بازشودار با دوlable مختلف p2 وp28 نامگذاری شه در حالیکه ستونهاp2 هستند
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
وبلاگ یک آشنا

پاسخ
سلام
بسیار ممنون از توجهتون
1-مشکلی نداره این موضوع...اصلا این تیرها طراحی نمیشن ...بار مرده با فرض وجود نازک کاری و ....
2-ستونها ضریب دیوارهای ترک خورده رو میگیرن در جهت عمود به دیوار
3-نوع نام گذاری این دیوارها به این صورت هستش تا جایی که من بلدم ولی 100 درصد بهش اطمینان ندارم
پاسخ
(1392/6/3 ، 11:50 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: سلام
بسیار ممنون از توجهتون
1-مشکلی نداره این موضوع...اصلا این تیرها طراحی نمیشن ...بار مرده با فرض وجود نازک کاری و ....
2-ستونها ضریب دیوارهای ترک خورده رو میگیرن در جهت عمود به دیوار
3-نوع نام گذاری این دیوارها به این صورت هستش تا جایی که من بلدم ولی 100 درصد بهش اطمینان ندارم

سلام وتشکر مهندس حمید
پاسخ شما صحیح می باشد.
من این مورد را درمتون لاتین دنبال کردم .فکر کنم شکل زیر کامل ترین حالت را ارائه داده.یعنی حالتی را که باز شوها هم یک اندازه نیستند.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
وبلاگ یک آشنا

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پروژه ی ایتبس 12 طبقه ی بتنی+دیوار برشی+فایل سیف+ نقشه اجرایی (ابعاد زمین 38*15) ویژه فرشاد امن خانی 2 8,905 1397/9/6 ، 12:36 عصر
آخرین ارسال: tileiranco
Wink دیوار برشی omran.tarbiyat 2 1,524 1396/10/9 ، 08:13 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze
  فایل ایتبس طراحی ساختمان 5 طبقه ی بتنی (تایید شده در نظام مهندسی)+نقشه اجرایی فرشاد امن خانی 27 29,369 1395/4/22 ، 07:53 عصر
آخرین ارسال: amirone
  پروژه ی ایتبس 5 طبقه ی بتنی+دیوار برشی+فایل سیف+ نقشه اجرایی (ابعاد زمین 17*14) فرشاد امن خانی 2 4,975 1394/10/22 ، 11:34 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  درخواست نمونه کامل فایل ایتبس وسیف ehsan51 6 4,666 1394/9/14 ، 09:27 عصر
آخرین ارسال: soheil8500
  دانلود Etabs سازه 10 طبقه بهینه شده بتنی با طراحی دینامیکی زیربنا 36000متر مربع تجاری فرزاد احمدی کرهرودی 2 4,752 1394/2/27 ، 09:55 عصر
  مدل ایتبس سازه 5 طبقه فولادی با قاب خمشی متوسط و قاب ساده مهاربندی شده فرزاد احمدی کرهرودی 4 4,698 1393/11/17 ، 01:08 عصر
آخرین ارسال: فرزاد احمدی کرهرودی
  کمک فوری در رابطه با طراحی اعضا بتنی در ایتبس مهدی88 7 4,587 1393/11/13 ، 01:30 عصر
آخرین ارسال: فشو
  فایل ایتبس سازه 5 طبقه فولادی با سقف کامپوزیت فرزاد احمدی کرهرودی 2 6,520 1393/10/23 ، 08:43 عصر
آخرین ارسال: فرزاد احمدی کرهرودی
  پروژه ی ایتبس 5 طبقه ی بتنی+فایل سیف+ نقشه اجرایی (ابعاد زمین 17*6) فرشاد امن خانی 2 4,818 1393/7/25 ، 12:29 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان