امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 1.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزایش ۱۰۷ درصدی حق الزحمه اساتید راهنما و مشاور دانشگاه آزاد
#1
کد خبر: 92102413857
سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۰
image634122943969062500.jpg

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد از ابلاغ بخشنامه های افزایش حق‌الزحمه استادان راهنما و مشاور، شیوه نامه جدید تشویق مقالات ISI و چگونگی ارزیابی پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری خبر داد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی که در نشستی خبری سخن می‌گفت از ابلاغ بخشنامه افزایش حق‌الزحمه استادان راهنما، مشاور و داور پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری حرفه‌یی و رساله‌های دکتری تخصصی (PhD) دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: حق‌الزحمه استادان دانشگاه آزاد بعد از ابلاغ این بخشنامه معادل حق‌الزحمه استادان دانشگاه های دولتی می شود و از این طریق مشکل کمبود استادان راهنما و مشاور در دانشگاه آزاد برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: در اجرای سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای یکسان‌سازی حقوق اعضای هیأت علمی این دانشگاه با اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بالا بردن کیفیت فعالیت‌های پژوهشی و جلب همکاری اعضای هیأت علمی سایر دانشگاه‌ها، حق‌الزحمه استادان راهنما، مشاور و داور پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری حرفه‌یی و تخصصی (PhD) از این پس براساس ضوابط مندرج در بخشنامه جدید تعیین و پرداخت می‌شود.

معاونه پژوهشی دانشگاه آزاد این اقدام را یکی از گام های یکسان‌سازی حقوق استادان دانشگاه های آزاد و دولتی عنوان کرد.

واشقانی فراهانی در ادامه اظهار داشت: این افزایش 107 درصد صورت گرفته که بیش از دو برابر حق‌الزحمه پیشین به شمار می آید.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اظهار امیدواری کرد در ازای این اقدام پایه، تولیدات علمی با درجه بالای علمی، ثبت اختراع و خلق آثار بدیع در دانشگاه آزاد عملی شود.

واشقانی فراهانی همچنین در ارتباط با تشویق مقالات ISI به برخی جزئیات اشاره کرد و گفت: پایگاه تامسون رویترز مقالات ISI را در موضوعات تخصصی مختلف رتبه‌بندی می کند. دانشگاه آزاد نیز این مقالات را در صورت داشتن کیفیت بالای علمی تشویق می کند.

وی با بیان اینکه میزان این تشویق با ضریب یک در سال گذشته دو میلیون و 250 هزار تومان بود، ادامه داد: این میزان در سال جاری به سه میلیون و 600 هزار تومان برای ضریب یک در نظر گرفته شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی به صدور بخشنامه جدید درباره تصمیمات دانشگاه آزاد برای نمره پایان نامه های ارشد و دکتری اشاره کرد و گفت: پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌یی و رساله دکتری تخصصی با در نظر گرفتن امتیازهای تشویقی برای دستاوردهای پژوهشی ارزیابی می شود و با توجه به اهمیت ارتقای کیفیت فعالیتهای پژوهشی، ارزیابی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌یی، رساله های دکتری تخصصی و مقاله ها و دستاوردهای پژوهشی مستخرج از آن ها بدین صورت است که دو نمره از بیست نمره پایان نامه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌یی با نظر شورای گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی یا شورای پژوهش و فناوری واحد به مقاله اختصاص یابد.

وی ادامه داد: دانشجویان یاد شده در صورت دارا بودن فرصت برای نظام وظیفه به مدت شش ماه با مجوز دانشکده و تا یک سال با مجوز معاونت پژوهش و فناوری واحد فرصت دارند تا پذیرش یا چاپ مقاله مستخرج از پایان نامه خود را ارائه دهند و در صورت ارائه نکردن پذیرش یا چاپ مقاله، پایان نامه دانشجو از نظر کیفت حداکثر بسیار خوب و از نظر کمی حداکثر نمره 18 ارزیابی می شود.

واشقانی گفت: دانشجویان دکتری تخصصی رشته های غیرعلوم انسانی و هنر باید برای دفاع از رساله دکتری تخصصی خود پذیرش حداقل یک مقاله با نمایه بین الملی ISI ارائه دهند و دانشجویان دکتری تخصصی علوم انسانی و هنر باید برای دفاع از رساله دکتری تخصصی خود پذیرش یا چاپ یک مقاله ISI یا علمی – پژوهشی مورد تایید وزارتین داشته باشند.

وی تصریح کرد: یک نمره از بیست نمره رساله دکتری تخصصی به مقاله دوم با نمایه بین المللی ISI یا علمی – پژوهشی وزارتین یا ثبت اختراع یا اثر بدیع هنری مستخرج از رساله اختصاص داد که با نظر شورای گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی یا شورای پژوهش و فناوری واحد اختصاص می یابد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت شرکت های دانش بنیان در دانشگاه آزاد نیز گفت: دانشگاه از پروژه هایی که قابلیت تجاری شدن داشته باشد دفاع می‌کند که یکی از آنها از طریق شرکت های دانش بنیان است.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد در صدد است برای 10 درصد ایجاد شرکت های دانش بنیان سرمایه گذاری کند؛ بنابراین طبق تفاهم‌نامه‌ای با معاونت علمی ریاست جمهوری پارک علم و فناوری تاسیس خواهیم کرد.

واشقانی فراهانی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص فروش پایان‌نامه تاکید کرد: باید قانونی تصویب شود تا جلوی تمام شرکت هایی که این اقدام ناپسند را انجام می دهند، گرفته شود، اما دانشگاه آزاد به تنهایی نمی تواند در کاهش فروش و جعل پایان‌نامه نقش چندانی داشته باشدو نیاز است که وزارتخانه های علوم و بهداشت با یک مصوبه قانونی نیز این وظایف را برعهده بگیرند تا شاید بتوان به کاهش و حذف این اعمال، اقدام کرد .

وی گفت: با همکاری دانشگاه آزاد واحد نجف آباد سامانه ای در حال طراحی است که قابلیت ردگیری پایان نامه ها و مقالات را داشته باشد.

انتهای پیام
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخبار و اطلاعات دانشگاه آزاد keiivan 70 26,131 1395/11/1 ، 12:12 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار جذب عضو هيات علمي در رشته‌ها و گرايش‌هاي مختلف در دانشگاه keiivan 23 11,229 1395/5/12 ، 05:06 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه پیام نور/موسسات فراگیر keiivan 29 11,444 1394/12/5 ، 02:55 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه جامع علمي كاربردي keiivan 15 8,021 1394/11/1 ، 04:44 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  مقایسه بین چند دانشگاه و موسسات آموزش عالی FakeEngineer 0 1,648 1394/2/24 ، 03:22 عصر
آخرین ارسال: FakeEngineer
  صنعتی شریف و صنعتی اصفهان در جمع 400 دانشگاه برتر جهان keiivan 0 1,720 1394/2/2 ، 11:20 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  آذین: وزارت علوم از ادامه فعالیت دانشگاه ایرانیان جلوگیری کند keiivan 0 1,499 1393/9/25 ، 06:19 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  جزییات پرونده تخلفات مالی 19 تن از مسئولان و پرسنل دانشگاه آزاد keiivan 0 1,530 1393/8/19 ، 09:41 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون ایجاد رشــــتـه هــای جدیــد در مقـــاطــع مختلف در دانشگاه ها keiivan 6 3,344 1393/7/7 ، 09:12 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  چرایی افزایش شهریه ثابت دانشگاه آزاد keiivan 1 1,771 1393/6/30 ، 08:06 عصر
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان