امتیاز موضوع:
  • 89 رأی - میانگین امتیازات: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی
متاسفانه زمان آزمون محاسبات نظام مهندسی بسیار کمه و محک زدن توان علمی یک مهندس عمران در این مدت زمان کم کاملا ناعادلانه است !!!!
تجربه شخصی من از شرکت در آزمون محاسبات نظام مهندسی اینه که کسانی تو این آزمون موفق میشند که تسلط کامل به مباحث و خلاصه نویسی های خوب از مباحث و مدیریت زمان دارند

از مهندسان عزیزی که در آزمون محاسبات آذر 92 شرکت کرده بودند دعوت میکنم تا تجربیات و راهکارهای خود را عنوان کنند تا همه کسانی که قصد موفقیت در این آزمون را دارند استفاده کنند با آرزوی موفقیت برای همه شما
tabriz-project.com
پاسخ
دوستان با این وضع تغییر منابع بگن چکارکنیم یکی از راهها حل سوالات سال های گذشته طبق ویرایش جدید
پاسخ
حالا که مباحث جدید شده چیکار میشه کرد من سه ساله شرکت میکنم و هر بار با نمره 49 رد میشم چیکار کنم
پاسخ
مباحث جدید با دردسرهای جدید.2سال شرکت می کنم وبا درصد 43و45قبول نشدم.
پاسخ
سلام کتابهای سری عمران مربوط به نظام مهندسی در این زمینه بسیار مناسب هستند وقتی که من شروع به خواندن این کتابها کردم و انها را کامل مطالعه کردم خیلی نکات دسگیرم شد و در خواندن آیین نامه ها مثل مبحث 6،7،9،10 خیلی وقتم گرفته نشد در نتیجه به شما هم خواندن این کتابها را توصیه می کنم به شرطی که یاد داشت برداری کنید با تشکر.
پاسخ
سلام به همه دوستان :
من اولین سالی بود که شرکت میکردم و خوشبختانه قبول هم شدم البته فقط نظارت شرکت کردمو قبول شدم
میخوام بگم نحوه خوندنه که خیلی مهمه من همش یک ماه خوندم اما روش خوندنم این بود کل کتابها رو جلوم میذاشتمو یه ماژیک هایلایتم میگرفتم دستم . آزمونهای سابق نظام مهندسی رشته نظارت رو میذاشتم جلومو هر سوالیو که تو کتاب پیدا میکردم هایلایت میکردم .اولش خیلی سخته اما
کم کم میاد دستت که هر سوالو کجا باید پیدا کنی انقدر که تقریبا روزهای آخر سرعت پیدا کردن سوالام چند برابر شده بود و خداروشکر نتیجه هم گرفتم..
پاسخ
سر جلسه آزمون نظارت چه کنیم؟
1-استرس را کنترل کنید.
2-کلید واژه همراه داشته باشید.
3-مسئله های بخش عمران-نظارت را در صورت لزوم پاسخ ندهید.
4-سوالات شبه دار را به هیچ وقت پاسخ ندهید.
5-ساعت مچی 100درصد همراه بیاورید.
6-تقلب نکنید از گناهش که بگذریم از کجا معلوم اشتباه نباشد ضمنا سوالات جابه جا شده اند.
7-کتاب ها را در دسترس قرار دهید.
8-سوالات آسان را اول پاسخ دهید.
9-کمتر اتفاق می افتد که 2یا 3سوال پشت سر هم یک گزینه مثلا الف صحیح باشد احتمال اشتباه را در نظر داشته باشید.
10-به بیش از 30 سوال پاسخ دهید احتمال اشتباه وامتیاز منفی وجود دارد.
11-با شروع آزمون ابتدا یک نگاه اجمالی به سوالات انداخته و نگاهی گذرا در حدود 5دقیقه به تمام صفحات آزمون بیاندازید و سووالات را برانداز کنید . از نظر روانشناسی این مسئله ذهن غیر ارادی شما را فعال می کند تا زمانی که شما مشغول پاسخگویی به سوالات اول هستید ذهن غیر ارادی هم جستجوی خود را در مغز شما انجام داده و به محض رسیدن به سووالات بعدی پاسخ آن هم آماده شده باشد . این خاصیت ذهن کمتر مورد توجه واقع شده است !
12-از ماشین حسابی استفاده کنید که کلید های آن سفت یا خیلی شل نباشد تا عددی کم یا زیاد نشود.
13-از آزمون های گذشته نیز بهره ببرید.در رشته اجرا وطراحی هم سوالات نظارت طرح می شود و برعکس هم وجود دارد.
14-به کلمات حداقل وحداکثر در سوال دقت کنید.
پاسخ
[تصویر:  1xayhql9fi3er1rw1hsi.png]
tabriz-project.com
پاسخ
به دلیل نزدیکی به آزمون ورود به حرفه امسال که در خرداد 93 برگزار میگردد و اینکه تعداد نسبتا زیادی از کاربران سایت در مرحله آماده سازی خود جهت شرکت در این آزمون به سر مببرند تصمیم گرفتیم تا در مجوعه ای از مقالات تحلیلی با عنوان "پاسخ به سوالات متداول آزمون ورود به حرفه" در هر شماره با یکی از مدرسین گروه آموزشی 808 مصاحبه ای متنی ترتیب دهیم تا ضمن آشنا سازی شما با مدرسین 808 ، پاسخ سوالاتتان را از این طریق بیان کنیم.

در ابتدا لطفا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید

سید صادق علوی هستم. کارشناس ارشد سازه، مولف و مدرس در زمینه آزمونهای ورد به حرفه نظام مهندسی در رشته عمران.

آیا خود شما در این آزمون شرکت کرده اید تا به حال؟

بله من هم مثل سایر مهندسین در این آزمون شرکت کردم و در حال حاضر پروانه اشتغال به کار در رشته محاسبات دارم.

علت اصلی پایین بودن آمار قبولی در آزمون محاسبات را چه میدانید؟

در وهله اول با توجه به فاصله 3 ساله میان فراغت از تحصیل و دور شدن از مطالعه عملاً بخش عمده ای از اطلاعات از ذهن داوطلب پاک خواهد شد.

از طرفی با توجه گستردگی سرفصل مطالب، امکان تدریس تمامی نکات در دانشگاه وجود ندارد، باید داوطلبان محترم به این موضوع عنایت داشته باشند که ملاک آزمون سرفصل مصوب وزارت علوم و مباحث مقررات ملی ساختمان می باشد. بنابراین بدیهی است بخشی از مطالب برای اکثر داوطلبان تازه به نظر برسد.

با این اوصاف پیشنهاد شما جهت موفقیت در این آزمون چیست؟

یادآوری مطالب و مرور مفاهیم پایه ای در صورت نیاز، مرور سوالات آزمونهای گذشته به عنوان حداقل اقدامات

شما استفاده از منابع کمکی مثل حل تست ها را ضروری می دانید؟

ببینید در صورتی که داوطلب یک برنامه بلند مدت جهت مطالعه مستمر داشته باشد، تنها با استفاده کتب مرجع، مباحث مقررات ملی و مرور تست های آزمونهای گذشته می تواند آمادگی لازم جهت کسب حدنصاب قبولی در آزمون ورود به حرفه را کسب نماید.

منظور از برنامه بلند مدت چیست؟

همانطور که عرض کردم در صورتی که شما 3 حداقل ماه به صورت مستمر و روزانه به مدت 3 ساعت به صورت مفید مطالعه کنید، بدون نیاز به منابع کمکی و کلاس قبولی خود در آزمون را تضمین خواهید کرد. البته به عنوان یک توصیه عرض می کنم هزینه تهیه منابع کمکی بسیار اندک بوده و استفاده از آن را اکیداً توصیه می کنم.

سطح علمی دانشگاه محل تحصیل داوطلب تا چه حد در موفقیت داوطلب می تواند دخیل باشد؟

نمی توان منکر تاثیر این موضوع شد، اما این مساله به هیچ عنوان عمومیت ندارد و بخش عمده ای از موفقیت داوطلب به نحوه کسب آمادگی پیش از آزمون بر میگردد، به نحوی که بخش قابل توجهی از قبولی های آزمون محاسبات که انگشت شمارند، از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد هستند.

بنابراین هر کس با هر سطح علمی در صورت تلاش می تواند در این آزمون حد نصاب لازم را کسب کند. درسته؟

دقیقاً همینطور است

شما در زمینه آزمون ها ورود به حرفه سابقه تالیف و تدریس دارید. در این زمینه هم اگر ممکن است صبحت کنید.

بله از بنده یک ایبوک جهت درس سازه های فولادی برای اولین بار در سال گذشته منتشر شد که استقبال نسبتاً خوبی هم از آن شد. جهت آزمون خرداد 93 هم در دو مبحث ششم و مبحث دهم بر اساس ویرایش جدید این مباحث مشغول تهیه و تالیف می باشم. انشالله به زودی نسخه کاغذی و الکترونیکی آن در اختیار علاقه مندان با قیمت مناسب قرار خواهد گرفت. علاوه بر این با همکاری گروه 808 به زودی در برخی از استانها از جمله در شهر چالوس و کرج بر اساس سرفصل این کتب کلاسهای حل تست با تدریس اینجانب و تنی چند از اساتید برجسته کشور برگزار خواهد شد.

برخی از داوطلبان از خسته کننده بودن مطالب گلایه می کنند، آیا شما این موضوع را تأیید می کنید؟

البته تا حدی حق را به این عزیزان می دهم. ببینید کتب مرجع و مباحث مقررات ملی، همانطور که از اسمشان پیداست مناسب مطالعه جهت آمادگی برای اینچنین آزمونی نیستند. بنابراین بهتر است داوطلبین محترم از کتاب کار یا همان کتب حل تست استفاده کنند. کتاب کار شامل درسنامه به صورت خلاصه و بیان جذاب، نمونه سوالات با حل کاملاً تشریحی و حل تست آزمونهای گذشته است که جذب خواننده تا حدی زیادی کمک می کند.

آیا کتابهای شما تمامی سرفصل ها را پوشش می دهد؟

نمی توان به طور قطع به این موضوع اذعان کرد. اما سعی شده مطالب حتی الامکان به صورت کامل و در عین حال خلاصه بیان شود تا خواننده با صرف کمترین زمان بیشترین بهره را ببرد. به این نکته نیز باید توجه داشت که هدف کسب حد نصاب است و نه پاسخ دهی به تمامی سوالات 60 گانه آزمون ورود به حرفه

در انتها چه توصیه ای به داوطلبان دارید؟

به هیچ عنوان نسبت به نتیجه آزمون پیش داوری نکنید و از سطح سوالات گلایه نکنید، چرا که کلید موفقیت در دست شماست. زمان را مدیریت کنید چه حین مطالعه و چه هنگام برگزاری آزمون. منتظر امداد غیبی نباشید که در آزمون محاسبات بسیار بعید هست کسی بدون مطالعه کافی حدنصاب را کسب کند. خوشبختانه راه های ارتباطی باز است و بنده تا جایی که در توانم باشد حاضرم تجربیات خود را در این زمینه در اختیار دوستان قرار دهم.

پاینده و پیروز باشید.

برگرفته از http://www.civil808.com/news/single/746/...8%DB%8C%29

پاسخ
ساعت مچی 100درصد همراه داشته باشید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی omid_rch 382 169,981 1401/11/6 ، 04:45 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 5,543 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
Wink فرم آماده اعتراض به آزمون محاسبات مهر 98 h9mzeh 1 1,165 1398/8/17 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: h9mzeh
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 1,163 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 2,712 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 1,451 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,977 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 2,100 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,841 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 1,771 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان