امتیاز موضوع:
  • 30 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در رابطه پروژه بتن آرمه
سلام.
جهت محاسبه تخمین ابعاد اولیه ستون باید سطح بارگیر حساب بشه.در محاسبه سطح بارگیر آیا فواصل آکس به آکس ستون مد نظر هست یا ؟
2-منظور از جداگر میانقابی همون دیوار برشی هست؟
3-بار مرده خرپشته را چه طوری حساب کنم؟اصلا نیاز هست با توجه به اینکه ابعاد خیلی کوچک هست؟(کاربری مسکونی نداره؟
در دیده به جای خواب آب است مرا
پاسخ
سلام
1-بله از فواصل آکس استفاده میشه
2-منظور دیوار های موجود در سازه هست که به واسطه سختیشون میتونن مانع حرکت سازه بشن
3-بله باید حساب بشه و بارش اگر کوچکتراز 25 درصده بامه به چهارنقطه ستونهای اطرافش در طبقه ی بام وارد بشه
و دروارهاشم میتونید همون اطراف باک پله توی بام بار گذاری کنید
پاسخ
سلام
ببخشید نحوه محاسبه بارهای قائم و جانبی وارد بر قاب ها چی هس؟من کلی درگیرشم ولی نتونسم درست به جواب برسم.میشه به جای محاسبه دستیش از ایتبس استفاده کرد؟چه جوری؟
پاسخ

(1393/2/29 ، 11:14 صبح)zahra amini نوشته است: سلام
ببخشید نحوه محاسبه بارهای قائم و جانبی وارد بر قاب ها چی هس؟من کلی درگیرشم ولی نتونسم درست به جواب برسم.میشه به جای محاسبه دستیش از ایتبس استفاده کرد؟چه جوری؟

بله . امکان مشاهده ی تمامی نیروها از جمله محوری ، برشی ، لنگر خمشی ، پیچش و ... در برنامه وجود داره.

برای این کار به منوی Display و زیرمنوی Show member forces / Stress Diagram مراجعه کنید. 4 گزینه براتون وجود داره که می تونین تنش ها و نیروها در المانهای نقطه ای، خطی و سطحی و همچنین تیرهای پیوند ( link ) رو ازش استخراج کنید.

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ
(1393/2/29 ، 12:47 عصر)abehniya نوشته است:

بله . امکان مشاهده ی تمامی نیروها از جمله محوری ، برشی ، لنگر خمشی ، پیچش و ... در برنامه وجود داره.

برای این کار به منوی Display و زیرمنوی Show member forces / Stress Diagram مراجعه کنید. 4 گزینه براتون وجود داره که می تونین تنش ها و نیروها در المانهای نقطه ای، خطی و سطحی و همچنین تیرهای پیوند ( link ) رو ازش استخراج کنید.
ممنون از وقتی که گذاشتین.
ولی من منظورم نیروهایی است که در روی یکی از قاب ها نشونش میدن در روش تقریبی(شامل بار ذوزنقه ای و مثلثی برای سقف های دال و مستطیلی برای تیرچه) .این بارها رو چه جوری باید بدست اورد؟روش دستیش چه جوریه؟نحوه پخش بار با توجه به تیرریزی چه جوری هس؟

پاسخ
(1393/2/29 ، 01:49 عصر)zahra amini نوشته است:
(1393/2/29 ، 12:47 عصر)abehniya نوشته است:

ممنون از وقتی که گذاشتین.
ولی من منظورم نیروهایی است که در روی یکی از قاب ها نشونش میدن در روش تقریبی(شامل بار ذوزنقه ای و مثلثی برای سقف های دال و مستطیلی برای تیرچه) .این بارها رو چه جوری باید بدست اورد؟روش دستیش چه جوریه؟نحوه پخش بار با توجه به تیرریزی چه جوری هس؟
سلام
با توجه به جهت تیرچه و یا دال یک طرفه و دو طرفه باید انتقال بار رو بدست بیارید
اگر ممکنه پروژ رو پیوست کنید تا راحتتر بشه توضیح داد

پاسخ
من بارگذاری و محاسبه مرکز جرم رو انجام دادم.
سوالایی که دارم:
در محاسبه مرکز جرم طبق فایل ورد پیوست قسمتی که نورگیر هستن رو مشخص کردم در این قسمت محاسبه مرکز جرم باید به چ نحو باشه؟
قایل ایتبس رو هم پیوست کردم.بار گسترده مرده و زنده تیرهای راه پله رو چ جوری وارد کنم؟
طبق فایل ورد الان به مرحله تحلیل تقریبی رسیدم که باید یکی دو قاب رو انتخاب کنم و بارهای مرده و زنده شون رو نشون بدم.چه جوری این کارو انجام بدم؟چه معیاری واسه انتخاب یکی از قاب ها هست؟

فایل‌(های) پیوست شده
.docx   بارگذاری.docx (اندازه: 867.64 KB / تعداد دفعات دریافت: 98)
.rar   etabs.rar (اندازه: 82.49 KB / تعداد دفعات دریافت: 34)
پاسخ
سلام

در سقف تیرچه بلوک و یا یکطرفه توزیع بار به صورت مستطیلی می باشد با توجه به جهت تیرریزی به صورت وسط به وسط دو پانل مجاور هم خواهد بود و در صورتی که دال رفتار دو طرفه داشته باشد به صورت پاکتی ( ذوزنقه ای و یا مثلثی ) می باشد . توضیحات آن در تاپیک زیر وجود دارد و همچنین اعمال بار پله در ایتبس

توزع بار دال دو طرفه :

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...9%81%D9%87

بارگذاری پله دو طرفه در ایتبس :

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%B...%B3?page=2
پاسخ
(1393/2/29 ، 04:33 عصر)zahra amini نوشته است:
من بارگذاری و محاسبه مرکز جرم رو انجام دادم.
سوالایی که دارم:
در محاسبه مرکز جرم طبق فایل ورد پیوست قسمتی که نورگیر هستن رو مشخص کردم در این قسمت محاسبه مرکز جرم باید به چ نحو باشه؟
قایل ایتبس رو هم پیوست کردم.بار گسترده مرده و زنده تیرهای راه پله رو چ جوری وارد کنم؟
طبق فایل ورد الان به مرحله تحلیل تقریبی رسیدم که باید یکی دو قاب رو انتخاب کنم و بارهای مرده و زنده شون رو نشون بدم.چه جوری این کارو انجام بدم؟چه معیاری واسه انتخاب یکی از قاب ها هست؟
سلام
در حال حاضر فایلتون رو بررسی نکردم ولی در جواب سوالاتتون باید بگم:
1-برای محاسبه مرکز جرم، فضای خالی (باز شو رو نباید جزء جرم سازه به حساب بیاری
2-سوال دومتون رو متوجه نشدم!آیا مشکلتون رو محاسبه بارهای وارد برای راه پله است یا نحوه دادن بار به تیرها!؟؟
3-معیاری واسه انتخاب قاب وجود ندارد.فقط باید یکی دو قاب رو تحت اختیار خودتون انتخاب کنین و با استفاده از روش یک دهم دهانه بارهای ثقلی (مرده و زنده)رو بهش بدین و با نرم افزار مقایسه کنین

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد متره برآورد سازه های بتنی rasool ghazali 18 13,955 1400/3/27 ، 07:34 عصر
آخرین ارسال: steel1
  سوال بارگذاری آسانسور aref71 21 17,027 1399/2/17 ، 09:21 عصر
آخرین ارسال: yasermeithamy
  سوال در مورد دیوار برشی زهره 95 3 2,108 1395/2/9 ، 08:50 عصر
آخرین ارسال: 891060443
  پرسش در رابطه با پروژه بتن arashb123 1 2,188 1394/7/10 ، 02:38 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه حدس مقاطع اولیه برای پروژه بتون وفولاد ebrahimkazemi51 28 21,009 1394/4/17 ، 09:32 عصر
آخرین ارسال: miladezati
  محاسبات دستی پروژه سازه بتنی zaryam 3 4,061 1394/4/1 ، 12:17 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  استارت پروژه فولاد و بتون nikoo013 113 96,960 1394/3/31 ، 08:10 عصر
آخرین ارسال: memar-ayande
  راهنمایی در مورد پروژه بتن hamid1002 20 11,855 1393/9/16 ، 07:38 عصر
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  درخواست کمک در پروژه سیف hamed_h_ci 0 2,063 1393/8/18 ، 01:10 عصر
آخرین ارسال: hamed_h_ci
  سوال در مورد مشخصات بتن hamid1002 0 2,139 1393/4/20 ، 07:43 صبح
آخرین ارسال: hamid1002

پرش به انجمن: